Mali ogrodnicy stworzyli niezwykłe ogródki w palmiarni

Mali ogrodnicy stworzyli niezwykłe ogródki w palmiarni
13.06.2018
Mali ogrodnicy stworzyli niezwykłe ogródki w palmiarni

Legnicka palmiarnia wspólnie z Ekobiblioteką przeprowadziła dziś (13 czerwca) nietuzinkowe warsztaty edukacyjne dla dzieci i dorosłych. Zajęcia praktyczne, czyli samodzielne wysadzanie roślin, przenikały się z doskonałą zabawą, było dużo śmiechu i radości.

Dzieci samodzielnie wykonywały modele pszczół, którymi później „zapylały” kwiatki. Prowadzono zabawy z chustą animacyjną, z której zbierały pyłki kwiatowe. Było mnóstwo pytań i tyle samo odpowiedzi.

Razem z dorosłymi mali ogrodnicy zakładali ogródki. Do ich wykonania wykorzystywano, zależnie od inwencji, m.in. stare buty, skrzynie, torby na zakupy, a nawet spodnie. W takich „donicach” wspólnie sadzono warzywa i kwiaty. Dzieciaki po wybraniu swoich „doniczek” napełniały je ziemią, a potem sadziły rośliny i wysiewały nasiona. Największą popularnością cieszyły się warzywa.

Uczestnicy tych niezwykłych zajęć chętnie zabierali swoje ogródki do domu. Ale część obsadzonych doniczek pozostała w palmiarni. Będą stanowić tam ciekawą, oryginalną i wesołą dekorację.

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 13.06.2018 | Wyświetleń: 139
Powrót na listę aktualności

Zobacz także