Mamy inteligentne przejścia dla pieszych

Mamy inteligentne przejścia dla pieszych
30.10.2017

Legniccy piesi i kierowcy otrzymali dwa bezpieczne, aktywne, oparte na inteligentnej technologii przejścia dla pieszych. Jedno na skrzyżowaniu ul. Złotoryjskiej z Asnyka, drugie na przejściu przez Wrocławską przy pierwszej bramie cmentarnej, przed skrętem w Polarną.

Nowy, pilotażowy w naszym mieście system, aktywnie wykrywa pieszego, gdy ten staje ma krawężniku przejścia, i jednocześnie ostrzega kierowców. Umieszczone w jezdni elementy ledowe zaczynają wtedy automatycznie pulsować intensywnym białym światłem ostrzegawczym. Jednocześnie kierowca, zbliżający się do przejścia, widzi pulsujące światło żółte. Światła są aktywne i poprawiają widoczność pieszych aż do ich zejścia z biało-czerwonej zebry. Dodatkowym sygnałem są światła lampy ostrzegawczej, umieszczone na znaku od strony chodnika.

Przejście na Wrocławskiej została dodatkowo wyposażone w jeszcze jedno rozwiązanie. Na pasach ruchu w odległości 20 metrów od zebry położono specjalną, antypoślizgową nawierzchnię, zapewniającą skrócenie drogi hamowania samochodu.

Wykonawcą przejść jest firma Euroasfalt z Olsztyna, a ich wartość to ok. 130 tys. zł.

inteligentne przejście dla pieszych

inteligentne przejście dla pieszych

inteligentne przejście dla pieszych

Opublikował: bsielicka_l | Dodano: 30.10.2017 | Wyświetleń: 99
Powrót na listę aktualności

Zobacz także