Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Mamy szanse na jeszcze więcej rowerów miejskich i stacji

Mamy szanse na jeszcze więcej rowerów miejskich i stacji
13.09.2018

Przedstawiciele legnickich firm rozmawiali dzisiaj (13 września) w Ratuszu z prezydentem Tadeuszem Krzakowskim na temat rozbudowy systemu Legnickiego Roweru Miejskiego o tzw. sponsorowane stacje i pojazdy.

- Dla nas każda nowa stacja jest cenna, bo rozbudowuje system, dlatego zachęcam sektor prywatny do sponsorowania alternatywnego, przyjaznego dla ludzi i środowiska transportu publicznego – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski. – To opłaci się firmom, ich pracownikom i klientom. Przyniesie też korzyści reklamowe.

Pierwsza sponsorowana stacja pojawiła się w mieście 1 września. Jej sponsorem jest Centrum Handlowe Auchan Legnica. Dzięki jej uruchomieniu i liczba rowerów dostępnych dla użytkowników wzrosła o dodatkowe 10.  Można z niej korzystać na tych samych zasadach, co ze wszystkich innych stacji wypożyczeń LRM. Dzięki niej klienci centrum handlowego zyskali łatwiejszy dojazd na zakupy, a pracownicy – do pracy.

Sponsorowane przez przedsiębiorstwa rowery mogą wypożyczyć wszyscy zarejestrowani w systemie Nextbike użytkownicy, którzy na swoim koncie mają co najmniej 10 złotych.

Stacje sponsorskie w Polsce lokowane są głównie przy centrach handlowych, dużych biurowcach, osiedlach mieszkaniowych, parkach technologicznych czy bankach.

Obecnie Legnicki Rower Miejski składa się z 12 stacji wypożyczeń i 108 rowerów. Tylko w tym sezonie skorzystano z nich już ponad 20 tysięcy razy. W systemie zarejestrowanych jest ponad 6.600 użytkowników.

Być może wkrótce te ilości znacznie się zwiększą, dzięki partnerstwu z prywatnym biznesem. Partnerem tych firm będzie operator legnickiego systemu - Nextbike, lider rowerów miejskich na polskim rynku.

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 13.09.2018 | Wyświetleń: 974
Powrót na listę aktualności

Zobacz także