Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Masz pytania o segregację? Zadaj je w grupie

Masz pytania o segregację? Zadaj je w grupie
10.01.2020
Masz pytania o segregację? Zadaj je w grupie

Od 1 stycznia weszły w życie nowe zasady segregacji odpadów komunalnych. Obecnie segregujemy je na pięć frakcji. Oznacza to, że śmieci wyrzucamy teraz do pięciu pojemników:

- niebieski - na papier, w tym tektury,

- żółty - na metale i tworzywa sztuczne,

- zielony na szkło,

- brązowy na bioodpady,

- czarny, pomarańczowy lub niemalowany (cynkowany) na odpady zmieszane.

Już od listopada ubiegłego roku mieszkańcy Legnicy dołączają do grupy na Facebooku pn. „Nowe zasady segregacji śmieci 2020 – Legnica”. Każdy mieszkaniec może zadać pytanie, związane z prawidłową segregacją śmieci. W tej chwili już kilkuset uczestników grupy rozwiało swe wątpliwości na temat zasad segregacji odpadów po 1 stycznia 2020 roku. Ilość zainteresowanych każdego dnia rośnie.

Zachęcamy, by przyłączać się do grupy. Znajdziemy tam wiele pytań, na które odpowiedzi udzielają specjaliści z wydziału środowiska i gospodarowania odpadami Urzędu Miasta Legnicy. Bardzo szybko dowiemy się np., gdzie wrzucić styropian, rajstopy, czy też opakowania po przyprawach, papier kredowy lub słoiki z zakrętkami. W ramach grupy facebookowej dowiemy się o szczegółach nowego systemu i dobrych praktykach związanych z segregacją odpadów. To także dobre miejsce wymiany spostrzeżeń i poglądów, dotyczących segregowania w Legnicy.

Opublikował: Barbara Sielicka | Dodano: 10.01.2020 | Wyświetleń: 959
Powrót na listę aktualności

Zobacz także