Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Masz pytania o segregację? Zadaj je w grupie

Masz pytania o segregację? Zadaj je w grupie
10.01.2020
Masz pytania o segregację? Zadaj je w grupie

Od 1 stycznia weszły w życie nowe zasady segregacji odpadów komunalnych. Obecnie segregujemy je na pięć frakcji. Oznacza to, że śmieci wyrzucamy teraz do pięciu pojemników:

- niebieski - na papier, w tym tektury,

- żółty - na metale i tworzywa sztuczne,

- zielony na szkło,

- brązowy na bioodpady,

- czarny, pomarańczowy lub niemalowany (cynkowany) na odpady zmieszane.

Już od listopada ubiegłego roku mieszkańcy Legnicy dołączają do grupy na Facebooku pn. „Nowe zasady segregacji śmieci 2020 – Legnica”. Każdy mieszkaniec może zadać pytanie, związane z prawidłową segregacją śmieci. W tej chwili już kilkuset uczestników grupy rozwiało swe wątpliwości na temat zasad segregacji odpadów po 1 stycznia 2020 roku. Ilość zainteresowanych każdego dnia rośnie.

Zachęcamy, by przyłączać się do grupy. Znajdziemy tam wiele pytań, na które odpowiedzi udzielają specjaliści z wydziału środowiska i gospodarowania odpadami Urzędu Miasta Legnicy. Bardzo szybko dowiemy się np., gdzie wrzucić styropian, rajstopy, czy też opakowania po przyprawach, papier kredowy lub słoiki z zakrętkami. W ramach grupy facebookowej dowiemy się o szczegółach nowego systemu i dobrych praktykach związanych z segregacją odpadów. To także dobre miejsce wymiany spostrzeżeń i poglądów, dotyczących segregowania w Legnicy.

Opublikował: Barbara Sielicka | Dodano: 10.01.2020 | Wyświetleń: 1062
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.