Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Mateusz Gessler zachwycił legnicką publiczność

Mateusz Gessler zachwycił legnicką publiczność
25.11.2021
Mateusz Gessler zachwycił legnicką publiczność

W środowy wieczór w Letia Business Center odbyło się 18. Spotkanie Kobiet, którego gościem był znany kucharz, restaurator i juror programu telewizyjnego MasterChef Junior – Mateusz Gessler. Swoją szczerością, uśmiechem i radością oczarował legnicką publiczność, która ze spotkania wychodziła w doskonałych humorach.

Mateusz Gessler uważa, że bycie restauratorem i kucharzem to najlepszy, choć zarazem najtrudniejszy zawód świata i nie chce robić niczego innego, ponieważ właśnie ta praca daje mu wiele radości, a - jego zdaniem - w życiu to jest najważniejsze. - Zawsze staram się mieć dobry nastrój. Jak wstaję rano i mam zły dzień to i tak powtarzam sobie, że jest pięknie. I to jest moja rada także dla wszystkich ludzi – mówił na spotkaniu Gessler.  Podkreślał, że życie trzeba celebrować, tak jak i czas spędzony z rodziną, ale również i samo jedzenie.

Mateusz nie jest typem domatora. Dużo podróżował i mieszkał w wielu miejscach na świecie - we Francji, Kanadzie, Szwajcarii wszędzie czując się dobrze. Uwielbia słuchać ludzi, uczyć się nowych rzeczy i żyć aktywnie, ciągle odkrywając coś nowego, bo świat jest dla niego szalenie interesujący. Jest autorem książek kucharskich "Moja Kuchnia Polska" oraz "Smaki dzieciństwa".

- Często jestem pytany o to, co ma szef kuchni w lodówce. Mogę Wam powiedzieć, że znam bardzo wielu szefów kuchni – polskich, jak i tych o światowej sławie i mogę Wam powiedzieć, że niemal wszyscy z nich w lodówce zawsze mają: wino, wodę, masło, ser i warzywa. Z tych składników zawsze można zrobić coś naprawdę pysznego – mówił nasz gość na Spotkaniu Kobiet.

Nie zabrakło również motywacji.  - Nie przestawajcie być sobą i odkrywać świat. Dzięki temu idziemy do przodu – powiedział na zakończenie spotkania Mateusz Gessler.

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju, na żywo z naszym gościem mogło spotkać się niespełna 100 osób. Całe wydarzenie było jednak w czasie rzeczywistym dostępne online na profilach społecznościowych miasta Legnica. Zapraszamy do jego oglądania.

Galeria zdjęć

Opublikował: Barbara Sielicka | Dodano: 25.11.2021 | Wyświetleń: 417
Powrót na listę aktualności

Zobacz także