bip

Medaliści Mistrzostw Europy w taekwon-do z wizytą u prezydenta

25.04.2018

Medaliści Mistrzostw Europu w taekwon-do z wizytą u prezydenta

Prezydent Tadeusz Krzakowski zaprosił (24 kwietnia) do ratusza uczestników XXXIII Mistrzostw Europy w Taekwon-do Maribor 2018. Wraz z zawodnikami przybył ich trener, Łukasz Stawarz. Prezydent pogratulował gościom wielkiego, europejskiego sukcesu sportowego.

– To jest dla wszystkich mieszkańców wielki powód do dumy – powiedział Tadeusz Krzakowski, dziękując sportowcom i trenerowi. – Będziemy was wspierać stypendiami – dodał.

Największy sukces odniósł Maciej Żuk, który wywalczył na tym turnieju najważniejszy jak dotąd tytuł - mistrza Europy i najlepszego zawodnika imprezy.  Żuk występuje w kadrze już od 15 lat, chociaż ma ich dopiero 30.

- Ogromnie się cieszę z tego sukcesu i jestem wdzięczny trenerowi – mówił Maciej  Żuk – Kiedyś jednak karierę trzeba będzie zakończyć i dlatego prowadzę już od dawna firmę usług elektrycznych. Jednak ze sportu nigdy nie zrezygnuję.

Gośćmi prezydenta byli także brązowi medaliści : Magdalena Kisiel, Wioletta Hanisch, Paweł Woźniak, a także Monika Kowalczyk i Wiktoria Miądzel – uczestniczki mistrzostw. Wszyscy dostali w prezencie okolicznościowe emblematy.

Maciej Żuk po pięciu wygranych na mistrzostwach walkach sięgnął po swój upragniony tytuł Mistrza Europy w walkach kategorii średniej do 70 kg. W drodze po złoto pokonał kolejno reprezentantów: Bułgarii, Włoch, Białorusi, Rosji oraz Bośni i Hercegowiny. Nasz zawodnik wywalczył jeszcze trzy srebrne i jeden brązowy medal w turnieju drużynowym, za co uznano go najlepszym zawodnikiem mistrzostw.

Dorobek medalowy zawodników z Legnicy uzupełniły jeszcze trzy brązowe medale, wywalczone przez: Magdalenę Kisiel, Wiolettę Miśkiewicz i Pawła Woźniaka w walkach drużynowych juniorów.

W mistrzostwach wystartowało 642 zawodników z 28 państw. W klasyfikacji generalnej Polska zajęła 5. miejsce (6 złotych, 13 srebrnych i 15 brązowych medali). Trenerami męskiej reprezentacji Polski są legniczanin Łukasz Stawarz, także szkoleniowiec LKT, oraz Marcin Wołosz z Gdańska.

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 25.04.2018 | Wyświetleń: 1079