Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Miasto zaprasza na Legnickie Dni Smart City

Miasto zaprasza na Legnickie Dni Smart City
22.08.2019
Miasto zaprasza na Legnickie Dni Smart City

Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski zaprasza przedstawicieli miast, gmin, biznesu i przedsiębiorców z całego kraju do udziału w Legnickich Dniach Smart City, które odbędą się w naszym mieście 3 i 4 października br.

Złożą się na nie: Konferencja „Smart City – Mobilność Miejska” (3 października 2019 r.) oraz Seminarium „ITS – wdrożenie i do dalej?” (4 października 2019 r.).

Konferencja (3 października) będzie forum wymiany wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy samorządami, przedsiębiorcami i biznesem oraz prezentacją najnowszych rozwiązań praktycznych w zakresie szeroko rozumianej mobilności miejskiej.

Tematyka wystąpień dotyczyć będzie m.in. transportu i logistyki miejskiej, komunikacji publicznej, dywersyfikacji środków transportu, elektromobilności, systemów monitorowania oraz oddziaływania na ruch drogowy. W ramach jednego z referatów przedstawione zostaną wnioski z zakończonych trzy dni wcześniej testów autonomicznego busa w Gdańsku. Będzie to pierwsze podsumowanie jego funkcjonalności.

Z kolei w ramach Seminarium (4 października) zaplanowano wystąpienia, a przede wszystkim dyskusje, mające na celu dzielenie się doświadczeniami pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego, posiadającymi już systemy ITS oraz miastami zainteresowanymi ich wdrożeniem.

- Serdecznie Państwa zapraszając wierzę, że Legnickie Dni Smart City przyczynią się do popularyzacji w naszym kraju nowoczesnych i przyjaznych systemów, poprawiających jakość różnych aspektów życia mieszkańców – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski.

Miejscem tego wydarzenia będzie Qubus Hotel w Legnicy przy ulicy Skarbowej 3. Zainteresowani udziałem mogą wysyłać zgłoszenia do 12 września br.

Program Legnickich Dni Smart City oraz wszelkie informacje organizacyjne dostępne są na stronie internetowej: konferencja.legnica.eu.

Treści programowe i organizacyjne dostępne są również pod linkami:

Link do zgłoszenia http://konferencja.legnica.eu/konferencja/formularz-kontaktowy.php

Link do programu konferencji http://konferencja.legnica.eu/konferencja/index.php#footer

Link do programu seminarium http://konferencja.legnica.eu/konferencja/index.php#footer

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 22.08.2019 | Wyświetleń: 713
Powrót na listę aktualności

Zobacz także