Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Miejski Punkt Szczepień gotowy

Miejski Punkt Szczepień gotowy
13.04.2021
Miejski Punkt Szczepień gotowy

Dobiegła końca organizacja Miejskiego Punktu Szczepień Masowych zlokalizowanego przy Hali przy ul. Lotniczej w Legnicy. Czekamy na zielone światło na jego uruchomienie.

Przy tym ważnym przedsięwzięciu od kilkunastu dni pracują osoby oddelegowane do organizacji punku z jednostek miejskich, urzędu i wolontariusze.

- Za nami szereg spotkań i dopięcie spraw logistyczno-organizacyjnych działania tego punktu. To bardzo ważne przedsięwzięcie, dlatego jako miasto z dużą szczegółowością i dbałością podchodzimy do kwestii organizacyjnych i funkcjonalnych tego miejsca – mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Jak podkreślił masowy punkt szczepień wymaga sprawnej współpracy wielu instytucji. Ze strony miasta zaangażowane są m.in. Wydział Zdrowia i Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta, a także Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy przy kluczowym partnerstwie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy wraz z pracownikami odpowiedzialnymi za proces szczepień dla osób ze skierowaniem z systemu.

Liczba przeprowadzanych szczepień, a także w razie potrzeb dodatkowe punkty szczepień masowych (w różnej formie), będzie zależała od dostępności personelu medycznego oraz liczby dostarczanych dawek szczepionek.  

Na czas funkcjonowania MPSM treningi i rozgrywki w obiekcie – w porozumieniu z klubami – zostaną przyprowadzone w innych obiektach sportowych na terenie miasta.

Opublikował: Barbara Sielicka | Dodano: 13.04.2021 | Wyświetleń: 811
Powrót na listę aktualności

Zobacz także