Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Minister nagrodził legnickich taekwendoków za wybitne osiągnięcia sportowe

Minister nagrodził legnickich taekwendoków za wybitne osiągnięcia sportowe
05.12.2018
Minister nagrodził legnickich taekwendoków za wybitne osiągnięcia sportowe

Trenerzy i zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do zostali wyróżnieni przez Ministra Sportu i Turystki Witolda Bańkę za sukcesy na arenie międzynarodowej. Dyplomy i nagrody otrzymali szkoleniowcy: Marzanna i Łukasz Stawarzowie oraz zawodnicy: Magdalena Kisiel, Wioletta Hanisch i Maciej Żuk.

Zawodnicy LKT Legnica w 2018 roku wywalczyli łącznie 26 medali w trzech najważniejszych międzynarodowych imprezach, w tym aż 8 podczas kwietniowych Mistrzostw Europy w Mariborze. W Słowenii życiowy sukces osiągnął Maciej Żuk, który wywalczył mistrzostwo Europy w wadze średniej i  wybrany został najlepszym zawodnikiem mistrzostw. Pozostałe 18 krążków to dorobek z pucharów świata i Europy.

Nagrody i dyplomy to nie jedyne wyróżnienia dla zawodników z Legnicy. Roczne stypendia finansowane z Ministerstwa Sportu i Turystyki otrzymali dodatkowo Magdalena Kisiel i Maciej Żuk. Wraz z Wiolettą Hanisch są oni również stypendystami prezydenta Legnicy.

Wszystkie tegoroczne starty i sukcesy zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do były możliwe dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Legnicy i Fundacji KGHM Polska Miedź.

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 05.12.2018 | Wyświetleń: 150
Powrót na listę aktualności

Zobacz także