Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Mirowski znany i nieznany. Pomóż Muzeum Miedzi stworzyć wystawę jego prac

Mirowski znany i nieznany. Pomóż Muzeum Miedzi stworzyć wystawę jego prac
26.02.2021

Jesienią tego roku Muzeum Miedzi planuje zorganizować wystawę prac legnickiego artysty Edwarda Mirowskiego. W związku z tym zwraca się z prośbą do właścicieli jego obrazów, o wypożyczenie ich na czas ekspozycji.

- Obecnie dysponujemy pracami znajdującymi się w naszych zbiorach oraz kilkudziesięcioma pochodzącymi z prywatnej kolekcji z Kronach w Niemczech, gdzie artysta przez ponad 20 lat regularnie spędzał kilka letnich tygodni – mówi Honorata Rajca z Muzeum Miedzi.  - Zależy nam na pełnej dokumentacji jego twórczości, a Państwa obrazy niewątpliwie wzbogaciłyby wystawę pokazując jak różnorodnym i pracowitym był artystą. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Działem Sztuki pod tel.   76 862 49 49 lub mailowo: pietras.muzeummiedzi@wp.pl. Dane osób, których obrazy będą prezentowane, nie zostaną ujawnione, bez zgody na to – dodaje.   

Jak sugeruje tytuł, Muzeum chciałoby pokazać różnorodne malarskie prace Edwarda Mirowskiego, który choć był malarzem, to dziś w świadomości legniczan bardziej może być kojarzony z rzeźbami Dzieci Legnicy stojącymi w różnych częściach miasta.

Edward Mirowski urodził się w 1953 r. w Legnicy.  Zmarł w 2017 r.  W latach 1974-1979 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (obecnie Akademia Sztuk Pięknych). Dyplom z malarstwa uzyskał w pracowniach: malarstwa sztalugowego u prof. Zbigniewa Karpińskiego oraz projektowania malarstwa w architekturze i urbanistyce u prof. Mieczysława Zdanowicza. Artysta miał wiele wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 26.02.2021 | Wyświetleń: 466
Powrót na listę aktualności

Zobacz także