Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Mistrzostwa Europy w Łucznictwie w Legnicy. Pierwsza taka impreza w Polsce

Mistrzostwa Europy w Łucznictwie w Legnicy. Pierwsza taka impreza w Polsce
13.04.2018
Mistrzostwa Europy w Łucznictwie w Legnicy. Pierwsza taka impreza w Polsce

Legnica będzie europejską stolicą łucznictwa w dniach 26 sierpnia – 1 września. Do tego wydarzenia pozostało jeszcze ponad cztery miesiące. Przygotowania trwają jednak już od listopada minionego roku kiedy powierzono naszemu miastu organizację mistrzostw.

Dzisiaj (13 kwietnia) prezydent Tadeusz Krzakowski spotkał się Hakanem Cakiroglu, wiceprezydentem i delegatem technicznym Europejskiej Federacji  Łuczniczej i Józefem Baściukiem, prezesem OSŁ Strzelec Legnica, organizatorem mistrzostw.

- Legnica jest bardzo sportowym miastem – powiedział Hakan Cakiroglu. - Ma dobrą bazę, która spełnia wymogi federacji do organizacji takiej imprezy.

Prezydent Tadeusz Krzakowski podkreśla, że dla naszego miasta organizacja mistrzostw ma wiele bardzo pozytywnych aspektów: - Impreza ma wymiar europejski. O naszym mieście będzie z tej racji głośno w świecie. Przyjedzie tutaj bardzo wielu zawodników, trenerów i osób towarzyszących Skorzystają na tym także nasi przedsiębiorcy. Do tego jeszcze dochodzi aspekt społeczny, integracyjny.

Na mistrzostwa do Legnicy przyjedzie ponad 300 zawodników z 40 państw Starego Kontynentu i dodatkowo osoby towarzyszące. Będą  walczyć o tytuły mistrzowskie w kategoriach łuku klasycznego (olimpijskiego) i bloczkowego. Do zdobycia czeka 60 medali w konkurencjach indywidualnych, zespołowych oraz drużyn mieszanych.

- To pierwszy raz, kiedy Polska będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w łucznictwie tarczowym na torach otwartych. Jednocześnie będą to kwalifikacje do Igrzysk Europejskich, które odbędą się w 2019 w Mińsku. Legnica dołączyła do grona takich miast jak Luksemburg, Kopenhaga, Barcelona, Amsterdam czy Nottingham, które w przeszłości były organizatorami Mistrzostw – czytamy na oficjalnej stronie mistrzostw.

Dodatkowym wydarzeniem, które podnosi rangę imprezy, będzie Kongres Sprawozdawczo – Wyborczy Europejskiej Federacji Łuczniczej, zaplanowany na 26 sierpnia. Wówczas w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej wybrane zostaną władze Federacji. Dzień później rywalizację rozpoczną łucznicy. Będzie widowiskowo.

Ceremonia otwarcia – 27 sierpnia – Rynek w Legnicy, o godz. 17:00

W programie:
Przemarsz wszystkich reprezentacji
Odczytanie przysięgi przez sportowców i sędziów
Uroczyste otwarcie przez przedstawicieli władz łuczniczych oraz miejskich
Program kulturalny

Finały – 1 września – Rynek w Legnicy, od godz. 10:00

Śledzenie zmagań finalistów, wsparte komentarzem na żywo oraz dopingiem publiczności będzie niezapomnianym wydarzeniem w historii Legnicy. Budynek Starego Ratusza, Śledziówki oraz Katedra Legnicka będą doskonałym tłem, uświetniającym tę imprezę. Zapraszamy!

Kwalifikacje i eliminacje – 28 – 31 sierpnia – stadion lekkoatletyczny w Parku Miejskim

Kwalifikacje i eliminacje wyłonią sobotnich finalistów. Zapraszamy na trybuny oraz do dopingowania polskim łucznikom!

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 13.04.2018 | Wyświetleń: 485
Powrót na listę aktualności

Zobacz także