Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Młodzi Czesi, Ukraińcy, Niemcy i Polacy na Turnieju Mikołajkowym w Legnicy

07.12.2010
Na zaproszenie Prezydenta Legnicy w dniach 3-6 grudnia 2010 roku w naszym mieście przebywali młodzi sportowcy z dwóch miast partnerskich Legnicy: czeskiego Blanska, ukraińskiego Drohobycza oraz z niemieckiego Goerlitz.

Goście uczestniczyli w XXIV Międzynarodowym Turnieju Mikołajkowym w halowej piłce nożnej chłopców (rocznika 1998 i młodszych). Zawody rozgrywane były w hali widowiskowo-sportowej OSiR przy ul. Lotniczej, a ich organizatorzy to: Urząd Miasta, Okręgowy Związek Piłki Nożnej oraz ASPN Miedź Legnica. Uczestniczyły 24 zespoły (ok. 240 zawodników) z zagranicy i regionu legnickiego.

Zwycięzcą Mikołajkowego Turnieju została drużyna Zagłębia Lubin, która w finale pokonała Blansko 2:0. Drużyna z Goerlitz zajęła 9 miejsce, a drohobyczanie -12. Młodzi sportowcy otrzymali upominki od Mikołaja. Uczestniczyli też w zajęciach rekreacyjnych na basenie Bąbelek, zwiedzali Ratusz i zabytkowe centrum Legnicy.

Turniej był jednym z akcentów przypadającego w tym roku jubileuszu dziesięciolecia partnerstwa Legnicy i Blanska.
Opublikował: mbanaszkiewicz_l | Dodano: 07.12.2010 | Wyświetleń: 389