Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Młodzi energetycy najlepsi w Grze Miejskiej

Młodzi energetycy najlepsi w Grze Miejskiej
24.10.2014

Uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych zwyciężyli w V edycji Gry Miejskiej, która została zorganizowana w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Impreza odbyła się w dniach 21-22 października w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy. Hasłem tegorocznej edycji było „Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy”. Gra Miejska odbywała się pod honorowym patronatem rektora PWSZ prof. Ryszarda K. Pisarskiego i prezydenta Tadeusza Krzakowskiego.

Kolejne miejsca w rywalizacji zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Budowlanych i Akademickie Liceum Ogólnokształcące, działające przy PWSZ.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło 12 legnickich szkół ponadgimnazjalnych, a każda była reprezentowana przez trzyosobową drużynę. Uczniowie biorący udział w Grze Miejskiej musieli zmierzyć się w takich konkurencjach jak: układanie najdłuższego szeregu słów związanych z rynkiem pracy, zgadywanie nazw zawodów przyszłości z odczytywanych definicji, kalambury, prezentacja haseł reklamowych i charakterystyki wymyślonych firm czy podawanie nowych zastosowań dla przedmiotów codziennego użytku.

Celem Gry Miejskiej była między innymi promocja świadomego wyboru planowania kariery edukacyjnej i zawodowej wśród młodzieży legnickich szkół ponadgimnazjalnych, zapoznanie uczestników z różnymi typami karier zawodowych i wskazanie możliwych dróg rozwoju zawodowego. Także dostarczenie wiedzy na temat instytucji funkcjonujących na rynku pracy i zatrudnienia oraz intensyfikacja kontaktów i wymiany informacji pomiędzy instytucjami rynku pracy.

Opublikował: epietrakowska_l | Dodano: 24.10.2014 | Wyświetleń: 300
Powrót na listę aktualności

Zobacz także