Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Młodzi legniccy łucznicy dobrze strzelali we Wrocławiu. Jacek Proć wystartuje na Mistrzostwach Świata w Turynie

Młodzi legniccy łucznicy dobrze strzelali we Wrocławiu. Jacek Proć wystartuje ...
20.06.2011

W dniach 18-19 czerwca br. we Wrocławiu odbyły sie Eliminacje Strefowe do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Puchar Ziemi Dolnośląskiej w Łucznictwie.  Startowali w nich zawodnicy OSŁ „Strzelec" z Legnicy. Bardzo dobrze spisała się Agata Pogoda (junior młodszy), która zajęła drugie miejsce, ulegając w finale Annie Huk z Legnickiego Pola. W kategorii tej Natalia Antoniak wystrzelała szóste miejsce (kwalifikacja do OOM), a Anna Gurbiel - siódme. Kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży uzyskał również Wojciech Lubera, zajmując szóste miejsce w kategorii chłopców.

W tym samym czasie w Warszawie odbył się XXVIII Międzynarodowy Memoriał Ireny Szydłowskiej. Startowało ponad 200 zawodników z 6 państw. W kategorii seniorów nasz najlepszy zawodnik, Jacek Proć, zajął w ogólnej klasyfikacji III miejsce. Jacek Proć został też powołany do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Łucznictwie, które odbędą się w dniach 4-10 lipca w Turynie.

Opublikował: mbanaszkiewicz_l | Dodano: 20.06.2011 | Wyświetleń: 411