Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Młodzi legniccy szachiści wywalczyli awans na mistrzostwa kraju

23.10.2018

Bardzo dobrze w półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów w szachach spisała się ekipa Miedzi Legnica. W rozegranych w Szklarskiej Porębie zawodach młodzi legniczanie zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Dzięki temu wystąpią na mistrzostwach kraju i Młodzieżowej Olimpiadzie Młodzieży.

Małgorzata Miklosz startowała w grupie do lat 9 i gromadząc 8 pkt. w 10 pojedynkach, wywalczyła drugie miejsce. W tej samej kategorii wiekowej, ale wśród chłopców, również srebrny medal wywalczył Antoś Komendecki. Małgosia i Antoś wystartują tym samym w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski do lat 10.

W grupie chłopców do lat 12 na drugim miejscu uplasował się Piotr Kejna, co dało mu awans do przyszłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 23.10.2018 | Wyświetleń: 368