Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Młodzi legniccy szachiści wywalczyli sześć medali na mistrzostwach Dolnego Śląska

08.06.2022

Młodzi legniccy szachiści wywalczyli sześć medali na mistrzostwach Dolnego  Śląska. Gratulujemy

Młodzi szachiści KSz Miedź Legnica wywalczyli sześć medali na Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych.

W zawodach rozegranych w Świdnicy wystartowało ponad 230 zawodników którzy zmagali się na dystansie 7 rund. W grupie dziewcząt do lat 10 srebrny medal wywalczyła Daria Repetilo. Młoda zawodniczka z Ukrainy która od niedawna reprezentuje legnicki klub zdobyła 5,5 pkt w 7 pojedynkach i zdobyła zasłużenie tytuł wicemistrzyni.

W grupie chłopców do lat 10 rywalizowało 37 zawodników  i  w niej świetnie zaprezentował się Oliwier Kulczycki zdobywając brązowy medal. Postawa  młodego legniczanina była ogromną niespodzianką bo nie należał do faworytów.

Kolejny medal dla KSz Miedź Legnica wywalczył Grzegorz Komendecki. W grupie chłopców do lat 12 zgromadził 5 pkt i zajął trzecie miejsce. Srebrny medal w grupie do lat 14 wywalczył Antoni Komendecki. W bardzo wyrównanej grupie zdobył 5,5 pkt . i powiększył swój imponujący dorobek medalowy. Kolejne  dwa krążki dorzuciły dziewczyny do lat 18.Weronika Szachniewicz zdobyła srebro,  a Paulina Kowalczuk brąz.

- Kolejny świetny występ legnickich szachistów potwierdził że w Legnicy talentów szachowych nie brakuje i z pewnością jeszcze nie raz usłyszymy o kolejnych sukcesach miłośników królewskiej gry – mówi Piotr Kowalak , dyrektor KSz Miedź.

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 08.06.2022 | Wyświetleń: 591