Młodzi legniczanie wicemistrzami Polski w taekwon-do

Młodzi legniczanie wicemistrzami Polski w taekwon-do
15.05.2018
Młodzi legniczanie wicemistrzami Polski w taekwon-do

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do podczas XXVII Mistrzostw Polski Juniorów 2018. Legniczanie z Kłobucka powrócili z trzema srebrnymi medalami oraz bardzo okazałym dorobkiem punktowym w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego.

W mistrzostwach doskonale zaprezentowała się Wiktoria Miądzel, która wywalczyła dwa srebrne medale w konkurencji walk do 65 kg oraz w konkurencji techniki specjalnych. Trzeci srebrny medal dla LKT Legnica zdobył Paweł Woźniak w konkurencji walk do 68 kg. Medalista ostatnich Mistrzostw Europy Maribor 2018 niestety z powodu kontuzji stopy nie mógł wystąpić w finale kategorii średniej i na pocieszenie pozostał mu tytuł Wicemistrza Polski Juniorów.

Zawodnicy LKT Legnica oprócz medali wywalczyli również wiele wysoko punktowanych miejsc, między innymi Wiwianna Czechowska (- 60 kg) i Dominika Danielewicz ( - 55 kg), które przegrały wprawdzie swoje walki o brązowy medal, jednak bardzo znacząco przyczyniły się do uzyskania aż 61 punktów dla Legnicy w ramach ministerialnego Systemu Sportu Młodzieżowego.

W bieżącym sezonie wszystkie starty i zgrupowania zawodników z Legnicy realizowane są przy wsparciu finansowym ze strony Fundacji KGHM Polska Miedź i Urzędu Miasta Legnicy.

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 15.05.2018 | Wyświetleń: 116
Powrót na listę aktualności

Zobacz także