Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Młodzież chce życia wolnego od plastiku. Rozpoczyna z nim walkę

młodzież zrywa z plastikiem
15.05.2019
młodzież zrywa z plastikiem

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Legnicy zorganizował VI Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „Ziemia wolna od plastiku”. W gronie sześciu startujących placówek najlepsi okazali się uczniowie właśnie tej szkoły. Gratulujemy.

Tematyka konkursu doskonale wpisała się w trwającą od marca miejską akcję „Zrywam z plastikiem”. Uczestnikami byli uczniowie trzecich klas gimnazjalnych oraz klas ósmych szkół podstawowych: ZSO nr 4, SP 18, SP 19, SP 16, Zespołu Szkół w Krotoszycach i Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy. Uczniowie musieli wykazać się znajomością m.in.: zasad segregacji odpadów, surowców odnawialnych i nieodnawialnych, wpływu tworzyw sztucznych na żywność, pojęcia recyklingu i tworzyw sztucznych, a nawet historii rozwoju tworzyw sztucznych.

Edukatorzy z wydziałów gospodarowania odpadami i promocji w Urzędzie Miasta zapoznawali młodzież z zasadami segregacji odpadów komunalnych i skutecznie zachęcali do wzięcia udziału w miejskim projekcie ekologicznym #zrywamzplastikiem. Podczas prezentacji omówili powody, dla których miasto walczy z plastikowymi wyrobami jednorazowego użytku, wskazywali na sposoby ograniczania stosowania plastiku w różnych sytuacjach codziennego życia. Zaprezentowano też film pokazujący, w jak dramatyczny sposób plastik i odpady zanieczyszczają i uśmiercają głównie faunę morską na całym świecie.

- Wszyscy widzimy, jak plastik jest dzisiaj wszechobecny, zwłaszcza ten jednorazowy. – mówiła Dyrektor ZSO nr 4, Anna Hawrylczak-Małańczak. - Już teraz wiadomo, że znajduje się w naszych organizmach, podobnie jak w organizmach wielu zwierząt. To może przynieść wyłącznie bardzo złe konsekwencje. Dlatego edukacja w tym zakresie jest tak ważna. Cieszę się, że uczniowie chętnie budują swoją wiedzę na ten temat, a Urzędowi Miasta dziękuję za inspirowanie młodzieży do wypowiedzenia indywidualnej wojny z plastikiem - dodała pani dyrektor.

Opublikował: Barbara Sielicka | Dodano: 15.05.2019 | Wyświetleń: 495
Powrót na listę aktualności

Zobacz także