Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Młodzież z legnickich podstawówek poznawała zawody gastronomiczne

Młodzież z legnickich podstawówek poznawała zawody gastronomiczne
20.01.2023
Młodzież z legnickich podstawówek poznawała zawody gastronomiczne

W Szkole Podstawowej nr 4 w Legnicy, 18 stycznia, zainaugurowano cykl Międzyszkolnych Spotkań Zawodoznawczych pod hasłem: „ Zostań kim chcesz, kim chcesz! Czwórka wita zawodowo”. Uczestniczyła w nim młodzież ostatnich klas z 12 szkół podstawowych. Celem spotkania było przybliżenie uczniom specyfiki zawodów z gastronomicznych: kucharza, kelnera i dietetyka.

- Spotkanie nie miało charakteru konkursu, uczniowie zamiast rywalizować, współpracowali w grupach, realizując wyznaczone zadania. Dzięki udziałowi w tych warsztatach nie tylko poznali specyfikę poszczególnych zawodów, odkryli własne predyspozycje i mocne strony, ale również nawiązali kontakty z rówieśnikami z innych placówek – informuje Katarzyna Długosz ze SP 4 .

Pracę każdej grupy zaplanowały i zorganizowały nauczycielki przedmiotów zawodowych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy, współorganizatora spotkania.Swoim doświadczeniem podzielili się również uczniowie reprezentujący CKZiU, którzy byli wsparciem dla młodszych kolegów.

Kucharze pod opieką Doroty Jankowiak przygotowali pyszne tosty, sałatki warzywne, upiekli smaczne i apetycznie wyglądające muffinki. Dietetycy prowadzeni przez Michalinę Rolę opracowali piramidy żywieniowe, talerze zdrowego żywienia i nauczyli się obliczać BMI.
Kelnerzy zaś, pod kierunkiem Marty Gagat, profesjonalnie nakryli 10 stołów i z wielką gracją serwowali zebranym przygotowane przez kucharzy potrawy.

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 20.01.2023 | Wyświetleń: 514
Powrót na listę aktualności

Zobacz także