Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Możesz zostać rachmistrzem spisowym. Dodatkowy nabór do 30 lipca

Możesz zostać rachmistrzem spisowym. Dodatkowy nabór do 30 lipca
23.07.2021

W Legnicy prowadzony jest dodatkowy nabór na rachmistrzów spisowych w ramach NSP 2021. Osoby, które chcą podjąć tę pracę, mogą przesyłać, w terminie do 30 lipca br.,  zgłoszenia do urzędu : (1) osobiście, (2) mailowo, na adres kancelaria@legnica.eu lub (3) pocztą, na adres urzędu, Plac Słowiański 8 w Legnicy.

Od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. W ramach prac przygotowawczych wyłoniono w Legnicy grupę 42 rachmistrzów. W chwili obecnej, w związku z rezygnacją części rachmistrzów prowadzony jest nabór uzupełniający dla 12 osób.

- Niestety, na skutek różnych zdarzeń losowych część rachmistrzów zrezygnowało z pracy i konieczny jest dodatkowy nabór. Proszę wszystkie osoby, które chciałyby podjąć się pracy jako rachmistrz, o wypełnienie zgłoszenia (w załączeniu do tego maila) i przesłania go do urzędu, na adres kancelaria@legnica.eu. Osoby te zostaną przeszkolone i po zdanym egzaminie testowym będą mogły rozpocząć działanie – informuje Robert Lipiec, koordynator gminny NSP.

Spis powszechny będzie trwał do 30 września br. Wszystkie dane o spisie znajdziecie Państwo na stronie www.spis.gov.pl

Do głównych zadań rachmistrza spisowego należy:

a) przeprowadzenie wywiadów bezpośrednich lub telefonicznych w zależności od aktualnej sytuacji związanej z epidemią COVID-19,

b) zebranie danych według ustalonej metodologii i zgodnie z kluczem pytań, opracowanym przez Centralne Biuro Spisowe,

c) przejęcie części zadań innych rachmistrzów terenowych, w sytuacji awaryjnej, np. gdy zmniejszona zostanie liczba rachmistrzów w gminie lub termin spisu będzie zagrożony.

Rachmistrze za jedną spisaną osobę otrzymują wynagrodzenie w wysokości 6- zł brutto. Zapraszamy Państwa do składania swoich ofert.

 

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 23.07.2021 | Wyświetleń: 518
Powrót na listę aktualności

Zobacz także