Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

MPK apeluje do pasażerów. Planuj kursy, dbaj o bezpieczeństwo

MPK apeluje do pasażerów. Planuj kursy, dbaj o bezpieczeństwo
14.10.2020

Miejski przewoźnik wysyła dodatkowe autobusy na najczęściej uczęszczane linie, ale też prosi o przestrzeganie zasad ochrony osobistej

 To druga fala pandemii i kolejne wyzwanie jakiemu musi sprostać Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Legnicy. Aby zminimalizować utrudnienia w dostępie do komunikacji zbiorowej, jakie w związku z wprowadzonymi ograniczeniami mogą spotkać pasażerów, firma wykorzystuje praktycznie cały dostępny tabor. Do obsługi linii komunikacyjnych w najbliższym czasie wysyłać będzie wszystkie dostępne autobusy.

- Obserwujemy sytuację i na  wybranych, najbardziej obciążonych kursach, podstawiamy dodatkowe autobusy. Mamy jednak pewne ograniczenia wynikające z chociażby z obowiązków jako pracodawcy, dlatego prosimy wszystkich pasażerów o wyrozumiałość – mówi Zdzisław Bakinowski, prezes MPK.

Prezes apeluje , aby w najbliższym czasie, legniczanie świadomie planowali przemieszczanie się. Jeżeli jest to możliwe, a nie śpieszymy się do pracy, szkoły czy lekarza, aby wybierać godziny przejazdu poza porannym i popołudniowym szczytem komunikacyjnym, kiedy w autobusach jest znacznie mniej pasażerów.

- Ten apel to odpowiedzialna prośba w trosce o zdrowie  naszych pasażerów, pracowników oraz ich rodzin. Na co dzień staramy się wykonywać naszą pracę jak najlepiej. Dodam, że regularnie przeprowadzamy ozonowanie autobusów, dezynfekujemy kasowniki, przyciski, poręcze oraz podłogi – wymienia prezes MPK. 

Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz prosimy o powstrzymanie
się od rozmów, również przez telefon, w czasie odbywania podróży autobusem.

Zarząd spółki prosi też  wszystkich pasażerów o zrozumienie i respektowanie ograniczeń dotyczących ilości przewożonych pasażerów w danym autobusie – przy drzwiach wejściowych umieszczone są informacje określające, ile osób może podróżować w pojeździe.

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 14.10.2020 | Wyświetleń: 489
Powrót na listę aktualności

Zobacz także