Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

MPK apeluje do pasażerów. Planuj kursy, dbaj o bezpieczeństwo

MPK apeluje do pasażerów. Planuj kursy, dbaj o bezpieczeństwo
14.10.2020

Miejski przewoźnik wysyła dodatkowe autobusy na najczęściej uczęszczane linie, ale też prosi o przestrzeganie zasad ochrony osobistej

 To druga fala pandemii i kolejne wyzwanie jakiemu musi sprostać Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Legnicy. Aby zminimalizować utrudnienia w dostępie do komunikacji zbiorowej, jakie w związku z wprowadzonymi ograniczeniami mogą spotkać pasażerów, firma wykorzystuje praktycznie cały dostępny tabor. Do obsługi linii komunikacyjnych w najbliższym czasie wysyłać będzie wszystkie dostępne autobusy.

- Obserwujemy sytuację i na  wybranych, najbardziej obciążonych kursach, podstawiamy dodatkowe autobusy. Mamy jednak pewne ograniczenia wynikające z chociażby z obowiązków jako pracodawcy, dlatego prosimy wszystkich pasażerów o wyrozumiałość – mówi Zdzisław Bakinowski, prezes MPK.

Prezes apeluje , aby w najbliższym czasie, legniczanie świadomie planowali przemieszczanie się. Jeżeli jest to możliwe, a nie śpieszymy się do pracy, szkoły czy lekarza, aby wybierać godziny przejazdu poza porannym i popołudniowym szczytem komunikacyjnym, kiedy w autobusach jest znacznie mniej pasażerów.

- Ten apel to odpowiedzialna prośba w trosce o zdrowie  naszych pasażerów, pracowników oraz ich rodzin. Na co dzień staramy się wykonywać naszą pracę jak najlepiej. Dodam, że regularnie przeprowadzamy ozonowanie autobusów, dezynfekujemy kasowniki, przyciski, poręcze oraz podłogi – wymienia prezes MPK. 

Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz prosimy o powstrzymanie
się od rozmów, również przez telefon, w czasie odbywania podróży autobusem.

Zarząd spółki prosi też  wszystkich pasażerów o zrozumienie i respektowanie ograniczeń dotyczących ilości przewożonych pasażerów w danym autobusie – przy drzwiach wejściowych umieszczone są informacje określające, ile osób może podróżować w pojeździe.

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 14.10.2020 | Wyświetleń: 355
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.