Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Na ul. Złotoryjskiej zaświecą energooszczędne latarnie

Na ul. Złotoryjskiej zaświecą energooszczędne latarnie
18.09.2019
Na ul. Złotoryjskiej zaświecą energooszczędne latarnie

Na ul. Złotoryjskiej zamontowane zostały stylizowane, energooszczędne, ledowe latarnie, nawiązujące do staromiejskiego charakteru tej części Legnicy. Koszt przedsięwzięcia to ok. 367 tys. zł.

To kolejna w naszym mieście inwestycja związana z nowoczesnym oświetleniem. W minionym roku Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zamontowało energooszczędne latarnie na ul. Drzymały w kierunku placu zabaw, zbudowanego w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego.

W tym roku Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął dwa przetargi na zainstalowanie około 50 energooszczędnych i nowoczesnych latarni na Tarninowie. Będą one zamontowane przy ul. Oświęcimskiej i św. Elżbiety oraz na ul. Kolbego (od Złotoryjskiej do Wojska Polskiego) i Okrzei (od Grunwaldzkiej do Andersa). Koszt tych inwestycji to pół miliona zł.

Z kolei w legnickim Rynku wymienione zostały oprawy na latarniach. W miejsce starych, kulistych zamontowano nowoczesne - ledowe. Jest jaśniej, ładniej i o wiele taniej. Przypomnijmy, że wcześniej wymienione zostały oprawy na ulicach Młynarskiej, Wyszyńskiego, Najświętszej Marii Panny i Szpitalnej.

 

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 18.09.2019 | Wyświetleń: 394
Powrót na listę aktualności

Zobacz także