Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Nadchodzi Legnicka Akademia Filmowa. Obejrzyj nocne seanse na dachu

Nadchodzi Legnicka Akademia Filmowa. Obejrzyj nocne seanse na dachu
14.08.2019
Nadchodzi Legnicka Akademia Filmowa. Obejrzyj nocne seanse na dachu

Kino na dachu, filmowe poranki dla dzieci, festiwalowa gala - m.in. takie atrakcje czekają legniczan podczas nadchodzącej, 27. Legnickiej Akademii Filmowej - Warsztatów Filmu Animowanego.

To jedne z najstarszych i najważniejszych w Polsce warsztatów, podczas których dzieci i młodzież z całego kraju uczą się samodzielnego robienia filmów animowanych. Młodzi twórcy przez 10 warsztatowych dni (od 14 do 24 sierpnia) będą pracować pod okiem znakomitych znawców animacji, m.in. Piotra Nawrockiego i Adama Michałowskiego, twórców lalek, związanych przez wiele lat z łódzkim studiem SeMaFor, Magdaleny Bryll, córki Ernesta Brylla, a zawodowo uznanej animatorki, współautorki m.in. oskarowego Piotrusia i Wilka” czy Juliana Zawiszy - twórcy Legnickiej Akademii Filmowej. Do udziału w tegorocznych warsztatach zgłosiło się 40 młodych filmowców, z całego kraju.

Podczas gdy początkujący filmowcy będą ciężko pracować w Akademii Rycerskiej nad własnymi animacjami, na legniczan czekają towarzyszące warsztatom atrakcje. Wstęp na nie jest bezpłatny, zapraszamy serdecznie.

Kino na dachu

dach Galerii Piastów

• 15 sierpnia, godz. 21.00 /czwartek/

„Beuys. Sztuka to rewolucja”, reż. Andres Veiel

• 16 sierpnia, godz. 21.00 /piątek /

„Mirai”, reż. Mamoru Hosoda

• 17 sierpnia, godz. 21.00 /sobota/

„Czyściciele Internetu”, reż. Hans Block, Moritz Riesewieck

• 18 sierpnia, godz. 21.00 /niedziela/

„David chce odlecieć”, reż. David Sieveking

Filmowe poranki dla dzieci

Akademia Rycerska - Sala Maneżowa

• 17 sierpnia, godz. 10.00 / sobota/

„Tajemnice wiklinowej zatoki”, reż. Wiesław Zięba. Film rozgrywa się w środowisku wodno-lądowych zwierząt. Bohaterem jest młody piżmak Serafin. Właśnie rozpoczyna samodzielne życie. Buduje dom, zaprzyjaźnia się z sympatycznym szczurem Archibaldem, spotyka różne zwierzęta i przeżywa wiele przygód. Klasyka gatunku dla dzieci i rodziców.

• 18 sierpnia, godz. 10.00 /niedziela/

„Dawid i Sandy”, reż. Wiesław Zięba. Kilkuletni Dawid mieszka wraz z rodzicami i małym pieskiem, Pipsem na skraju dżungli, w której grasuje łowczyni, chwytająca zwierzęta do klatek. Wielki szef sprzedaje je do ogrodów zoologicznych i za tak zarobione pieniądze chce w sercu puszczy wybudować kopalnię złota. Dawid opiekuje się Sandym, pisklęciem orłów, które postanowił zwrócić rodzicom. Ci jednak zostali uwiezieni przez łowczynię. Pojawiają się kosmici, poszukujący czarodziejskich pereł. Łowczyni przeobraża się w obrończynię zwierząt. Dawid i Sandy walczą o wolność zagrożonych w dżungli zwierząt.

Gala festiwalowa

Akademia Rycerska - Sala Królewska

•24 sierpnia, godz. 18.00 /sobota/ - prezentacja zrealizowanych w ramach LAF filmów.

(Źródło: ego, LCK)

 

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 14.08.2019 | Wyświetleń: 144
Powrót na listę aktualności

Zobacz także