Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Nadkaczawska promenada już wkrótce będzie gotowa

nowy bulwar nad kaczawą
24.04.2019
nowy bulwar nad kaczawą

Przebudowa ul. Nadbrzeżnej i budowa bulwaru nad Kaczawą dobiegają końca. W maju będziemy już mogli tam jeździć, spacerować i wypoczywać. Koszt inwestycji to ok. 3 mln zł, z czego ok. 1 mln 255 tys. zł stanowi dofinansowanie unijne.

Powstająca nad Kaczawą promenada wkrótce stanie się świetnym miejscem rekreacyjnym, które dzięki murkowi oporowemu pełnić też będzie funkcję przeciwpowodziową. Będą tu ławki, leżanki, zielone skwery i mała architektura. Nadbrzeżny trakt połączy ul. Kartuską z Wrocławską, która niedawno przeszła gruntowną przebudowę. Przed laty po drugiej stronie Kaczawy także powstał bulwar, który cieszy się wśród legniczan popularnością.

Inwestycja obejmowała przebudowę ulicy Nadbrzeżnej i budowę promenady na powierzchni ok. 4,6 tys. m2. W części drogowej powstały jezdnia i chodniki oraz zatoki postojowe na ul. Nadbrzeżnej. Bulwar zbudowany jest z kostki i płyt kamiennych. Zagospodarowuje się enklawy zieleni. Wkrótce zmieni się także organizacja ruchu na ul. Nadbrzeżnej. Jej odcinkiem od Wrocławskiej do Limanowskiego będziemy jeździć w jednym kierunku, natomiast od Limanowskiego do Kartuskiej - w dwóch.

Galeria zdjęć

Opublikował: Barbara Sielicka | Dodano: 24.04.2019 | Wyświetleń: 352
Powrót na listę aktualności

Zobacz także