Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Narodowy Spis Powszechny. Pozostało tylko 18 dni na spisanie się

Narodowy Spis Powszechny. Pozostało tylko 18 dni na spisanie się
13.09.2021
Narodowy Spis Powszechny. Pozostało tylko 18 dni na spisanie się

W niedzielę w Rynku (12 sierpnia) podczas Jarmarku Staroci w Centrum Dialogu Społecznego, spisało się ponad 200 osób. Legniczanie korzystali z fachowej pomocy pracowników Urzędu Statystycznego i Urzędu Miasta.

Na osiedlach Piekary i Kopernik w Legnicy we wrześniu otwarte są dodatkowe punkty spisowe, czynne dwa dni w tygodniu, we wtorki i czwartki.

Punkt na osiedlu Piekary znajduje się w SDK Atrium, ul. Pomorska 19, czynny jest w godz.14.00–18.00. Na osiedlu Kopernik w Filii nr 4 Legnickiej Biblioteki Publicznej, ul. Heweliusza 7N, czynny w godz. 13.00- 17.00. W punktach tych rachmistrz spisowy spisze zainteresowane osoby.

Punkty spisowe działają także w Biurze Obsługi Klienta na parterze Urzędu Miasta Legnicy (plac Słowiański 8) oraz w Centrum Dialogu Obywatelskiego (Rynek 4). Punkty czynne są w poniedziałki, środy, czwartki, piątki od 7.30 – 15.30, a we wtorki od 8.00 do 16.00. Chętni, którzy będą chcieli dokonać tam spisu, uzyskają w nim pomoc. Pamiętajmy, że aby dokonać spisu, niezbędne jest podanie numeru pesel.

Przypominamy. Na każdym mieszkańcu Polski spoczywa obowiązek, by wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Najdogodniejszą i obowiązkową formą udziału w spisie pozostaje samospis na stronie https://spis.gov.pl/. Można go wykonać o każdej porze na dowolnym urządzeniu mobilnym podłączonym do internetu, w domu lub gminnym punkcie spisowym.

Nie odkładaj spisu na ostatnią chwilę. Obowiązku spisowego można dopełnić drogą internetową lub telefoniczną do momentu, aż skontaktuje się z Tobą rachmistrz spisowy. Jeśli rachmistrz zadzwoni lub odwiedzi nas w domu, zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań (art. 17a ust. 1-3) nie możesz odmówić mu przekazania danych.

Przypominamy, że za odmowę spisania się, grozi kara grzywny w wysokości do 5 tys. zł.

Galeria zdjęć

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 13.09.2021 | Wyświetleń: 385
Powrót na listę aktualności

Zobacz także