Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Nasadzenia drzew na osiedlu Piekary: 70 drzew na 70 lat Huty Miedzi

Nasadzenia drzew na osiedlu Piekary: 70 drzew na 70 lat Huty Miedzi
13.09.2023
Nasadzenia drzew na osiedlu Piekary: 70 drzew na 70 lat Huty Miedzi

Wspólna inicjatywa Huty Miedzi, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Miasta Legnica zapoczątkowała wyjątkowy projekt sadzenia 70 drzew na terenie miasta, upamiętniając tym samym 70. rocznicę istnienia Huty Miedzi w Legnicy.

Ta inicjatywa nie tylko podkreśla znaczenie ochrony środowiska, ale również doskonale wpisuje się w długotrwały proces zrównoważonego rozwoju naszego miasta. Pierwsze siedem klonów polnych zostało posadzonych tuż obok ronda Bitwy Warszawskiej, przy legnickim parku wodnym AquaFun. To symboliczne miejsce, które będzie przypominać mieszkańcom o zaangażowaniu Huty Miedzi w rozwój Legnicy na przestrzeni siedmiu dekad. W środę, prace sadzenia drzew przeniosły się na osiedle Piekary, gdzie kolejne drzewa zaczęły zdobić okolice ronda Niepodległości. Realizację projektu oraz prace związane z nasadzeniem drzew prowadzi Zarząd Dróg Miejskich.

Klon Polny został wybrany jako główny gatunek drzewa w tym projekcie ze względu na swoją wytrzymałość i doskonałe przystosowanie do warunków miejskich. To drzewo, które doskonale odnajduje się w naszym mieście, symbolizując siłę i trwałość, cechy nieodłączne dla Huty Miedzi, która od 70 lat jest ważnym filarem rozwoju Legnicy.

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Piotr Seifert | Dodano: 13.09.2023 | Wyświetleń: 781
Powrót na listę aktualności

Zobacz także