Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Nasze miasto przyjmie młodzież z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

Nasze miasto przyjmie młodzież z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia
16.01.2019
Nasze miasto przyjmie młodzież z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

Legnica będzie jednym z miast goszczących latem kilkuset stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zostało to ogłoszone podczas dzisiejszego spotkania (16 stycznia) w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.

Uczestniczyli w nim m.in. ks. Kard. Kazimierz Nycz - Przewodniczący Rady Fundacji, ks. Dariusz Kowalczyk - Przewodniczący Zarządu Fundacji oraz gospodarze miast goszczących stypendystów: Tadeusz Krzakowski - prezydent Legnicy, Michał Zaleski - Prezydent Torunia oraz Zbigniew Ostrowski - Wicemarszałek Województwa Kujawsko- Pomorskiego

.Dzięki uprzejmości włodarzy miast i regionów, tegoroczne obozy Fundacji odbędą się w Toruniu i Legnicy. Toruń będzie gościł uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich w dniach 18 - 30 lipca, natomiast Legnica studentów - od 8 do 15 lipca. Obóz dla maturzystów już po raz kolejny zostanie zorganizowany w Myczkowcach.

Na konferencji włodarze tych miast oraz marszałek zapewnili, że dołożą wszelkich starań, aby obozy były dobrze zorganizowane, a młodzi ludzie wyjechali zadowoleni z pobytu.

Podczas spotkania ogłoszono także hasło i termin XIX Dnia Papieskiego. Wydarzenie to odbędzie się 13 października 2019 r. pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”, a będzie przypominać 40-lecie pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski w 1979 roku.

- Wizyta młodych stypendystów to wyraz naszej otwartości, gościnności i przyjaźni – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski. – Sprawimy, że poznają i pokochają nasze miasto.

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 16.01.2019 | Wyświetleń: 238
Powrót na listę aktualności

Zobacz także