Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Nasze miasto walczy o środki z funduszy norweskich

Nasze miasto walczy o środki z funduszy norweskich
13.01.2020

Prezydent Tadeusz Krzakowski uczestniczy w spotkaniu miast wybranych do II etapu programu Rozwój Lokalny, które odbywa się w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Nasze miasto w ramach tego programu stara się o środki m.in. na podniesienie standardów życia mieszkańców, ochronę jakości powietrza, rewitalizację obszarów zielonych, czy inteligentne zarządzanie miastem.  

Przypomnimy, że do tego programu zgłoszono 213 projektów. Komitet ds. Wyboru Projektów programu „Rozwój lokalny”, finansowanego ze środków Funduszy norweskich i EOG 2014–2021wybrał zarysy projektów z 54 miast. Spośród nich zostanie wyłonionych ok. 15, które będą miały do dyspozycji w sumie 102 mln euro na swoje projekty rozwojowe. Pieniądze na rozwój polskich miast pochodzą w 85% ze środków funduszy norweskich i funduszy EOG (specjalna pula środków, które Norwegia, Islandia i Liechtenstein przyznały kilkunastu państwom Europy Środkowej i Południowej oraz krajom bałtyckim na lata 2014–2021) oraz w 15% - z budżetu państwa.

W II etapie wybrane miasta rozpoczynają pracę nad przygotowaniem kompletnej propozycji projektów (wraz z Planem Rozwoju Lokalnego i Planem Rozwoju Instytucjonalnego), które powalczą o granty, przy kompleksowym wsparciu Instytutu Rozwoju Miast i Regionów oraz ekspertów Związku Miast Polskich.

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 13.01.2020 | Wyświetleń: 602
Powrót na listę aktualności

Zobacz także