Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Nasze miasto z potencjałem biznesowym. Zainwestuj w Legnicy

Nasze miasto z potencjałem biznesowym. Zainwestuj w Legnicy
10.08.2018

Legnica jako jedno z 35 polskich miast średniej wielkości uczestniczy w badaniach mających określić ich potencjał dla nowoczesnych usług biznesowych. W czwartek (9 sierpnia) w Ratuszu odbyło się spotkanie władz miasta z przedstawicielami stowarzyszenia  Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych, które dla Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju prowadzi te badania. Do analiz wybrane zostały miasta, w których funkcjonują Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju od ponad roku realizuje „Pakiet dla średnich miast”. Pierwszym krokiem tych badań ma być solidna diagnoza dająca odpowiedź na pytanie,  co może być motorem napędowym tych miast i czy mogą świadczyć usługi dla biznesu. A także jakie są zasoby kadrowe, jakich absolwentów kształcą uczelnie, ich znajomość języków  itp.  Badania mają zakończyć się jesienią tego roku.  Na ich podstawie zostaną wystawione rekomendacje dla miast.    

Celem tego projektu jest dobór optymalnych kierunków wsparcia, miast i uczelni zawodowych ze środków europejskich. Efektem tych działań będzie zapewnienie miastom warunków do trwałego rozwoju co jest kluczowym elementem w procesie działań na rzecz osiągnięcia celów rozwojowych związanych zarówno z konkurencyjnością gospodarki, jej innowacyjnością, jak i rozwojem wrażliwym społecznie i zrównoważonym terytorialnie.

 

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 10.08.2018 | Wyświetleń: 203
Powrót na listę aktualności

Zobacz także