Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Nowe parkingi, jezdnia i chodniki na Neptuna

Nowe parkingi, jezdnia i chodniki na Neptuna
01.09.2016

Zakończyła się przebudowa ul Neptuna. Na jezdni została ułożona nowa podbudowa, nawierzchnia z kostki i krawężniki. Zmodernizowany jest parking na 32 miejsca postojowe i chodnik. Jutro (2 września) będzie przywrócona poprzednia organizacja ruchu – wjazd do ul. Wrocławskiej.

Przebudowę ul. Neptuna od Osi Kartuskiej do Wrocławskiej wykonała legnicka firma Budromos. Prace polegały m.in. na wymianie nawierzchni jezdni i parkingu. W miejsce asfaltu ułożono kostkę betonową. Przebudowano kanalizację deszczową, uregulowano studzienki, powstał kolejny fragment sieci Legman. Zbudowano są progi zwalniające i pasy zieleni. Koszt inwestycji – około 543 tys. zł.

Z kolei Legnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa sfinansowała remont chodnika, przy ul. Neptuna, który leży na jej terenie. Prace prowadzono w tym samym czasie i wykonała je także firma Budromos.

przebudowa ul. Neptuna

przebudowa ul. Neptuna

Przebudowa ul. Neptuna to kolejna inwestycja drogowa w tym rejonie miasta, która usprawnia życie mieszkańcom. Przypomnijmy. W minionym roku zakończyła się przebudowa ul. Plutona. W ramach tej inwestycji zmodernizowano także skrzyżowanie ul. Plutona z Neptuna. Wcześniej przebudowane zostały ul. Moniuszki, Galaktyczna i Oś Kartuska na odcinku od ul. Neptuna do Marsa.

Od szeregu lat stałym elementem inwestycji drogowych w Legnicy jest rozwój infrastruktury parkingowej. W ciągu ostatnich dziesięciu lat zbudowano ok. 1660 nowych miejsc postojowych w różnych rejonach miasta, od centrum, po wielkie osiedla mieszkaniowe. Obecnie mieszkańcy Legnicy mogą korzystać z prawie 7.300 miejsc na parkingach. Rośnie też ilość stanowisk przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Legniczanie korzystają z 5.250 bezpłatnych miejsc parkowania. Ponad tysiąc leży w strefie płatnej, a podobna ilość miejsc jest na parkingach strzeżonych.

Parkingi powstają w ramach inwestycji miejskich, w trakcie realizacji zadań Legnickiego Budżetu Obywatelskiego, we współpracy miasta ze spółdzielniami mieszkaniowymi (głównie Piekary i LSM) i deweloperami. Już wkrótce najnowsza legnicka inwestycja komunikacyjna – budowa zbiorczej drogi południowej, powiększy parkingowe zasoby miasta o kolejne pół tysiąca miejsc.

Opublikował: zmulek_l | Dodano: 01.09.2016 | Wyświetleń: 612
Powrót na listę aktualności

Zobacz także