Nowojorscy artyści na Legnica Jazz Day

Nowojorscy artyści na Legnica Jazz Day
24.11.2017

Formacja „Mike Parkers Trio Theory”, złożona m.in. ze znakomitych, amerykańskich muzyków, wystąpi w niedzielę (26 listopada) podczas Legnica Jazz Day. Koncert odbędzie się w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej, początek o godz. 18.00.

Liderem świetnego trio jest nowojorski kontrabasista i kompozytor Mike Parker, wspomagany przez perkusistę Franka Parkera (członka kwartetu amerykańskiego wokalisty „numer jeden” Kurta Ellinga, dwukrotnie nominowanego do nagrody Grammy).

Do amerykańskich artystów dołączył w formacji „Mike Parkers Trio Theory” polski muzyk - Sławek Pezda, krakowski saksofonista tenorowy. Jak podkreślają krytycy, w formacie tego jazzowego trio zamknięto energię muzyki rockowej, wrażliwość klasyki, fakturę awangardy oraz rytmiczną i harmoniczną różnorodność nowoczesnego jazzu. W tym składzie nie brakuje niczego, jest za to wszystko, co w jazzie być powinno: oryginalność, świeżość, nieprzewidywalność, grupowa symbioza w improwizacji oraz poczucie humoru.

Legnickie Centrum Kultury zaprasza wielbicieli jazzu (i nie tylko) na ten niepowtarzalny koncert. Bilety kosztują 40 zł w przedsprzedaży i 60 zł w dniu koncertu. Dla uczniów i studentów - 30 zł, za okazaniem legitymacji.

Opublikował: zmulek_l | Dodano: 24.11.2017 | Wyświetleń: 81
Powrót na listę aktualności

Zobacz także