Nowy Rzecznik Konsumentów rozpoczął pracę

Nowy Rzecznik Konsumentów rozpoczął pracę
18.06.2018

- Zależy mi na szerokim wyjściu z edukacją konsumencką na zewnątrz, dotarciu do różnych środowisk, od młodzieżowych po senioralne, zarówno w mieście, jak i w powiecie – mówi nowy Rzecznik Konsumentów Tomasz Strojek.

Tomasz Strojek wygrał w maju konkurs na stanowisko Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Urzędzie Miasta Legnicy, świadczącego także doradztwo i pomoc prawną konsumentom z terenu powiatu legnickiego. Nowy rzecznik rozpoczyął dziś (18 czerwca) swoją pracę.

Tomasz Strojek jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Jest radcą prawnym. To 42-letni legniczanin. Prowadził własną działalność gospodarczą, a następnie został kierownikiem Ośrodka Certyfikacji Towarzystwa Konsultantów Polskich BP Dekra ITS w Lubinie. Był też prawnikiem we wrocławskiej kancelarii Certus i zajmował się obsługą prawną w Firmie prawniczej Consorcium, której został wspólnikiem.

Prowadzi też własną Kancelarię Radcy Prawnego, która zajmuje się m.in. obsługą prawną przedsiębiorców i osób fizycznych, prowadzeniem postępowań sądowych, opiniowaniem umów i negocjacjami handlowymi.

- Zależy mi na szerokim wyjściu z edukacją konsumencką na zewnątrz, dotarciu do różnych środowisk, od młodzieżowych po senioralne, zarówno w mieście, jak i w powiecie – mówi Tomasz Strojek. – Nowością będzie stworzenie na stronie internetowej miasta specjalnej zakładki, zawierającej bieżące porady, ale też wzory pism i informacje o zmianach w prawie konsumenckim. Serdecznie zapraszam do naszego biura – dodaje rzecznik.

Miejski Rzecznik Konsumentów (Urząd Miasta Legnicy, pl. Słowiański 8, pok. 18 na parterze, tel. 76 72 12 138) zapewnia m.in.: bezpłatne porady i informacje prawne dotyczące ochrony interesów konsumentów oraz działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i powiatu, dotyczące np. kupna–sprzedaży oraz usług i umów o dzieło, telefonii, telewizji, usług kurierskich, pocztowych, turystycznych, budowlanych, kredytów, ubezpieczeń i sektora energetycznego.

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 18.06.2018 | Wyświetleń: 249
Powrót na listę aktualności

Zobacz także