Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Obejrzyj finał sezonu w legnickim Klubie Gońca Teatralnego

Obejrzyj finał sezonu w legnickim Klubie Gońca Teatralnego
26.06.2020

Obejrzyj finał sezonu w legnickim Klubie Gońca Teatralnego

Warsztaty teatralne w legnickim Teatrze Modrzejewskiej odbywały się w sezonie 2019/2020 w sześciu grupach wiekowych: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Finał zajęć będzie wyjątkowy, podobnie jak nietypowy był naznaczony epidemią sezon. Zamiast spektakli na scenie uczestnicy zaprezentują w sieci zrealizowane filmy.


Do marca w odbywających się w teatrze zajęciach prowadzonych we współpracy z legnickim Stowarzyszeniem Inicjatyw Twórczych przez aktorów i animatorów kultury brało udział około stu uczestników. Wraz z zamknięciem teatru i ograniczeniem jego aktywności uczestnicy przenieśli się do sieci. Tak też zakończą sezon podczas czterodniowych (25-28 czerwca) prezentacji efektów swojej pracy.

- W tym roku wyjątkowo spotkamy się na zakończeniu edukacji teatralnej w Internecie, ponieważ z powodu epidemii od marca prowadziliśmy warsztaty w Klubie Gońca Teatralnego wyłącznie online i tam pracowaliśmy nad finałowymi filmami. Na taką formę zakończenia sezonu zdecydowały się cztery grupy. Natomiast grupa dorosłych i seniorów „Bagażnik” oraz grupa młodzieżowa „Ślady” pokaże efekty swojej pracy po wakacjach, być może już na scenie - zapowiada i objaśnia koordynatorka zajęć i pedagożka teatru Joanna Rostkowska.

Emisje finałowych filmów odbędą się w czasie rzeczywistym na teatralnym YouTubie oraz na facebookowym profilu Teatru Modrzejewskiej oraz specjalnie utworzonym podczas zajęć profilu Edukacja Teatralna Modrzejewskiej online (linki do filmów będą dostępne w dniu emisji).

25 czerwca godz. 18.00 – „Czego o nas nie wiecie” – grupa GOGUSIE, opieka artystyczna: Mateusz Krzyk.
26 czerwca godz. 18.00 – „Halo, czy mnie słyszysz?”- Pogotowie Teatralne, opieka artystyczna: Katarzyna Kaźmierczak.
27 czerwca godz. 18.00 – „Komu? Co? Kwarantanna- etiudy”- Mały Goniec, opieka artystyczna: Joanna Gonschorek.
28 czerwca godz. 18.00- „Pamiętnik” - Szkoła Czarodziejów Wyobraźni, opieka artystyczna: Joanna Rostkowska i Tomasz Baran.

Wieloletnią regułą było, że wraz z zakończeniem sezonu rozpoczynała się rekrutacja chętnych do uczestniczenia w zajęciach KGT w kolejnym sezonie. Niejasna sytuacja i niepewne prognozy epidemiczne sprawiły, że tym razem będzie inaczej. Nabór na zajęcia edukacyjne w sezonie 2020/2021 - o ile będzie to możliwe - przeprowadzony zostanie dopiero pod koniec wakacji.

Źródło: Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 26.06.2020 | Wyświetleń: 273
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.