Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Obejrzyj w PWSZ najnowsze symulatory medyczne. Z ciekawości i dla zdrowia

Obejrzyj w PWSZ najnowsze symulatory medyczne. Z ciekawości i dla zdrowia
08.05.2019
Obejrzyj w PWSZ najnowsze symulatory medyczne. Z ciekawości i dla zdrowia

Na Dni Otwarte Funduszy Europejskich w piątek, 10 maja w godz. 9.00-13.00, zaprasza Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona. Legniczanie będą mogli zwiedzić nowoczesne, Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej. Oferta jest kierowana do przedszkolaków i uczniów wszystkich szkół, także ich rodziców.

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej utworzono w Legnicy po to, aby metodami symulacji medycznej doskonalić umiejętności praktyczne studentów. Centrum zorganizowane jest na wzór prawdziwego szpitala.

Umożliwia to przeprowadzanie kształcenia studentów w taki sposób, aby przygotować ich do pracy w warunkach szpitalnych, umożliwić praktyczne ćwiczenie umiejętności niezbędnych podczas sprawowania opieki nad pacjentem z uwzględnieniem stanu zdrowia, aktualnych potrzeb i deficytów zdrowotnych.

W trakcie zajęć studenci znajdują się w warunkach fizycznego i emocjonalnego realizmu, pozwalającego doświadczać działania w warunkach zbliżonych do rzeczywistości.

Organizatorzy zaproponują też gościom m.in. przeprowadzenie badań przesiewowych wzroku, pomiaru ciśnienia krwi oraz obliczanie wskaźnika masy ciała.

Program Dni Otwartych w PWSZ:

- 9.00–13.00 – Przesiewowe badanie wzroku metodą nieinwazyjną przy użyciu  fotoskriningowego sprzętu “Spot Vision Screener” – sala 119 – dzieci i osoby niepełnoletnie tylko po podpisaniu przez rodziców (lub opiekunów prawnych) zgody na przeprowadzenie badania.

- 9.00–13.00 – Pomiar ciśnienia krwi – sala118.

- 9.00–13.00 – Obliczanie i interpretacja BMI - wskaźnik masy ciała – sala 118.

- 9.00 – „Co może wydarzyć się po wypadku? – Postępowanie w SOR” – symulacja medyczna w Sali Wysokiej Wierności 116 A.

- 9.30 – „Zażywasz - przegrywasz” –  jak ratować człowieka po przedawkowaniu środków psychoaktywnych i narkotyków – symulacja medyczna sala 114.

- 10.00 – „Ratujmy Misia” – nauka udzielania pierwszej pomocy dla dzieci – interaktywny pokaz dla dzieci z przedszkoli i klas I – III szkół Podstawowych - sala 117 – dzieci zapraszamy na pokaz z własnymi misiami.

- 10.30 - „Mistrzostwa Świata w myciu rąk” - interaktywny pokaz dla dzieci z przedszkoli i klas I – III szkół podstawowych - sala 104.

- 11.00 – „Co wiemy o zdrowiu i udzielaniu pierwszej pomocy” – quiz z nagrodami dla młodzieży – sala 115.

- 11.00 – „Co może wydarzyć się po wypadku? – Postepowanie w SOR” – symulacja medyczna w Sali Wysokiej Wierności 116 A.

- 11.30 – „Zażywasz - przegrywasz” –  jak ratować człowieka po przedawkowaniu środków psychoaktywnych i narkotyków – symulacja medyczna sala 114.

- 11.00 – „Ratujmy Misia” – nauka udzielania pierwszej pomocy dla dzieci – interaktywny pokaz dla dzieci z przedszkoli i klas I – III szkół Podstawowych - sala 117  – dzieci zapraszamy na pokaz z własnymi misiami.

  1. - „Mistrzostwa Świata w myciu rąk” - interaktywny pokaz dla dzieci z przedszkoli i klas I – III szkół podstawowych - sala 104.
Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 08.05.2019 | Wyświetleń: 222
Powrót na listę aktualności

Zobacz także