Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Od czwartku wracają godziny dla seniora w sklepach, aptekach, drogeriach

Od czwartku wracają godziny dla seniora w sklepach, aptekach, drogeriach
13.10.2020

Od czwartku (15 października) wprowadzone zostaną  godziny dla seniora. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10. 00 do 12.00 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia.

Zdaniem premiera Mateusza Morawickiego przed zakażeniem koronawirusem powinniśmy szczególnie chronić osoby starsze. Dlatego też wprowadzamy zasady, które ograniczają ryzyko zakażenia

Godziny dla seniora obowiązywały wiosna tego roku, na początku pandemii Teraz rząd wprowadza je ponowie, ale z istotną zmianą. Przepis ten dotyczy osób po 60 roku życia, a nie jak wiosną powyżej 65.   

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 13.10.2020 | Wyświetleń: 292
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.