Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Od poniedziałku szkoły średnie na nauczaniu zdalnym

Od poniedziałku szkoły średnie na nauczaniu zdalnym
16.10.2020

 Od poniedziałku 19 października licea, szkoły techniczne i branżowe w Legnicy wejdą w tryb zdalny

Dziś ( 16 października) spotkania z dyrektorami legnickich szkół odbyły się dwukrotnie w trybie zdalnym. Wszystkie placówki ponadpodstawowe wszczęły procedurę przejścia w tryb nauczania zdalnego. 

- Dla mnie najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo, zatem w trosce o wszystkich uczniów uczących się w legnickich szkołach,  podjąłem decyzję o rozwiązaniu, do którego szkoły są przygotowane – mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Zdalne nauczanie odbywać się będzie od poniedziałku 19 października. W legnickich szkołach (liceach, technikach i branżowych) uczy się ponad 5 tysięcy uczniów.

- Trudno powiedzieć jak długo to potrwa, bo sytuacja jest bardzo dynamiczna. Możemy mówić wstępnie o trzech tygodniach, ale na dalsze decyzje będzie wpływało wiele czynników, a także decyzje rządowe – dodaje Halina Gawin-Majewska, dyrektor wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Legnicy.

Dodajmy, że według danych Ministerstwa Zdrowia przekazanych wczoraj na konferencji prasowej prezesa Rady Ministrów, obecnie nasze miasto pozostaje w strefie żółtej, natomiast obostrzenia strefy czerwonej od jutra będą obowiązywać w powiecie legnickim.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 16.10.2020 | Wyświetleń: 554
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.