Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Od poniedziałku szkoły średnie na nauczaniu zdalnym

Od poniedziałku szkoły średnie na nauczaniu zdalnym
16.10.2020

 Od poniedziałku 19 października licea, szkoły techniczne i branżowe w Legnicy wejdą w tryb zdalny

Dziś ( 16 października) spotkania z dyrektorami legnickich szkół odbyły się dwukrotnie w trybie zdalnym. Wszystkie placówki ponadpodstawowe wszczęły procedurę przejścia w tryb nauczania zdalnego. 

- Dla mnie najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo, zatem w trosce o wszystkich uczniów uczących się w legnickich szkołach,  podjąłem decyzję o rozwiązaniu, do którego szkoły są przygotowane – mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Zdalne nauczanie odbywać się będzie od poniedziałku 19 października. W legnickich szkołach (liceach, technikach i branżowych) uczy się ponad 5 tysięcy uczniów.

- Trudno powiedzieć jak długo to potrwa, bo sytuacja jest bardzo dynamiczna. Możemy mówić wstępnie o trzech tygodniach, ale na dalsze decyzje będzie wpływało wiele czynników, a także decyzje rządowe – dodaje Halina Gawin-Majewska, dyrektor wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Legnicy.

Dodajmy, że według danych Ministerstwa Zdrowia przekazanych wczoraj na konferencji prasowej prezesa Rady Ministrów, obecnie nasze miasto pozostaje w strefie żółtej, natomiast obostrzenia strefy czerwonej od jutra będą obowiązywać w powiecie legnickim.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 16.10.2020 | Wyświetleń: 683
Powrót na listę aktualności

Zobacz także