Otwarcie Policyjnej Izby Dziecka

Jedna z najnowocześniejszych w kraju Policyjnych Izb Dziecka została dziś (25 maja) otwarta w komisariacie policji przy ul. Staffa w Legnicy.
- Bez pomocy miasta i pana prezydenta ten obiekt by nie powstał – mówił podczas uroczystego otwarcia PIDz zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Andrzej Łuczyszyn. – Dziękuję za przyczynienie się do tego.
Prezydent Tadeusz Krzakowski z kolei podziękował za realizację tego przedsięwzięcia. – Mamy teraz komisariat i izbę, którymi możemy się szczycić – powiedział prezydent Krzakowski. – Mamy też wspaniałych policjantów oddanych służbie i mieszkańcom.
Policyjna Izba Dziecka w komendzie przy ul. Asnyka została zamknięta w 2013 r. Dwa lata temu rozpoczął się remont w przekazanym przez miasto budynku byłej szkoły podstawowej. Powstał tutaj komisariat, w którym mieszczą się: wydział prewencji, wydział nieletnich i patologii oraz drogówka. Otwarta dzisiaj Policyjna Izba Dziecka jest obecnie drugą na Dolnym Śląsku. Podlega Komendzie Wojewódzkiej. Jej szefem jest st. asp. Radosław Poddębniak.
W Izbie może przebywać jednocześnie w dwuosobowych salach 12 zatrzymanych w wieku od 13 do 21 lat. Oprócz cel mają do dyspozycji m.in. salę, w której mogą być prowadzone różne zajęcia, także sportowe i „spacerniak”. Obiekt objęty jest monitoringiem.