Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Otwarto oferty na przebudowę legnickiego basenu Bąbelek

Otwarto oferty na przebudowę legnickiego basenu Bąbelek
04.08.2022

Na przebudowę legnickiego basenu Bąbelek wpłynęły trzy oferty. Dwie z nich mieszczą się w budżecie zaplanowanym przez miasto na tę inwestycję w wysokości 18 mln 800 tys. zł.

To był drugi przetarg. Wpłynęły trzy oferty od firm: poznańskiej Demirug w wysokości 17 mln 958 tys. zł., legnickiej USBUD – 18 mln 462 tys. zł i warszawskiej Moris Polska – 21 mln 437 tys. zł. Spośród nich zostanie wybrana najkorzystniejsza.

Zakres inwestycji obejmuje m.in.: termomodernizację obiektu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę niecek basenowych na stalowe oraz odnowienie części spa.
Basen został przekazany legniczanom w drugiej połowie lat 90 minionego wieku. Wówczas był to nowoczesny kompleks rekreacyjny z basenem pływackim i rekreacyjnym, saunami. Miesięcznie korzysta z niego około 11 tys. osób. Czas jednak zrobił swoje i basen wymaga gruntownego remontu. Prezydent Tadeusz Krzakowski zapowiedział to dwa lata temu. Na początku tego roku nasze miasto na tę inwestycję otrzymało dofinansowanie w wysokości 7 mln zł.

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 04.08.2022 | Wyświetleń: 301
Powrót na listę aktualności

Zobacz także