Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Pamiętamy o seniorach. Wolontariusze zrobią zakupy.Zadzwoń 602 184 458

Pamiętamy o seniorach. Wolontariusze zrobią zakupy.Zadzwoń 602 184 458
08.04.2020
Pamiętamy o seniorach. Wolontariusze zrobią zakupy.Zadzwoń 602 184 458

W naszym mieście trwa akcja Zakupy dla seniora. Codziennie wolontariusze dostarczają starszym ludziom paczki z żywnością czy artykułami higienicznymi.

- Starsi ludzie cieszą się, że ktoś o nich pamięta i przychodzi im z pomocą – mówi Jakub Należny, koordynator akcji i szef Centrum Wolontariatu Miejskiego. – Są to osoby samotne, schorowane, które nie wychodzą z domów. Najczęściej proszą nas o kupienie warzyw, nabiału, pieczywa i artykułów higienicznych.

W akcję zaangażowani są harcerze z legnickiego hufca imienia Janusza Korczaka, wolontariusze ze stowarzyszenia Spynacz oraz parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Jak skorzystać z tej pomocy? Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 602 184 458, od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 18.00. W tygodniu paczki możemy zamówić dwukrotnie. Przygotują je wolontariusze. Senior płaci za nią przy odbiorze. Paczki zamówione do godziny 12.00 będą dostarczane w tym samym dniu, zamówienie przejęte po godzinie 12.00 będzie dostarczone dnia następnego.

Uwaga: dla zapewnienia bezpieczeństwa przed oszustami każda usługa ma swój unikatowy numer - do wyłącznej wiadomości seniora. Tym numerem będzie się posługiwał wolontariusz dostarczający paczkę. Wolontariusze mają identyfikatory. Dowiezie ich do Państwa straż miejska. Bądźmy czujni. W tej akcji to Państwo składają telefonicznie zamówienie. Na podstawie tego zamówienia paczka zostanie dostarczona. Żaden nasz wolontariusz nie zapuka do Państwa drzwi, oferując taką usługę przed złożeniem zamówienia.

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 08.04.2020 | Wyświetleń: 202
Powrót na listę aktualności

Zobacz także