Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Partnerstwo miasta, przemysłu i oświaty. Mechatronika dla uczniów

Partnerstwo miasta, przemysłu i oświaty. Mechatronika dla uczniów
24.09.2019
Partnerstwo miasta, przemysłu i oświaty. Mechatronika dla uczniów

W legnickim Ratuszu podpisano dziś (24 września) list intencyjny pomiędzy miastem, firmą Wezi-tec i Zespołem Szkół Samochodowych. Dotyczy utworzenia w tej szkole klasy o specjalności technik mechatronik pod patronatem Wezi-tec.

List podpisali prezydent miasta Tadeusz Krzakowski, prokurent firmy Anna Sikorska i dyrektor szkoły Grzegorz Gargaś.

- Legnickie szkolnictwo zawodowe zasłużenie cieszy się opinią kształcenia na wysokim poziomie. Od lat trwa współpraca szkół z firmami przemysłowymi na zasadzie klas patronackich. Cieszę się, że do około 20 takich klas wkrótce dołączy kolejna, korzystająca z bardzo nowoczesnej technologii produkcji – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski.

Wezi-tec projektuje i produkuje wysokiej jakości komponenty, moduły i systemy z tworzyw sztucznych dla sektora motoryzacyjnego, budowlanego i grzewczego, a także urządzeń gospodarstwa domowego. Klienci firmy mogą polegać na jej ponad 50-letnim doświadczeniu.

Wkrótce podpisane będzie wiążące, trójstronne porozumienie między partnerami. Dotyczyć ma uruchomienia specjalności kształcenia techników mechatroników w Branżowej Szkole I Stopnia nr 2, działającej w legnickim Zespole Szkół Samochodowych. Ten profil łączy mechanikę z informatyką i automatyką. Zajęcia szkoleniowe i praktyczne odbywać się będą na terenie firmy patronackiej. Korzystać z nich będzie około 20 uczniów.

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 24.09.2019 | Wyświetleń: 582
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.