Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Partnerstwo miasta, przemysłu i oświaty. Mechatronika dla uczniów

Partnerstwo miasta, przemysłu i oświaty. Mechatronika dla uczniów
24.09.2019
Partnerstwo miasta, przemysłu i oświaty. Mechatronika dla uczniów

W legnickim Ratuszu podpisano dziś (24 września) list intencyjny pomiędzy miastem, firmą Wezi-tec i Zespołem Szkół Samochodowych. Dotyczy utworzenia w tej szkole klasy o specjalności technik mechatronik pod patronatem Wezi-tec.

List podpisali prezydent miasta Tadeusz Krzakowski, prokurent firmy Anna Sikorska i dyrektor szkoły Grzegorz Gargaś.

- Legnickie szkolnictwo zawodowe zasłużenie cieszy się opinią kształcenia na wysokim poziomie. Od lat trwa współpraca szkół z firmami przemysłowymi na zasadzie klas patronackich. Cieszę się, że do około 20 takich klas wkrótce dołączy kolejna, korzystająca z bardzo nowoczesnej technologii produkcji – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski.

Wezi-tec projektuje i produkuje wysokiej jakości komponenty, moduły i systemy z tworzyw sztucznych dla sektora motoryzacyjnego, budowlanego i grzewczego, a także urządzeń gospodarstwa domowego. Klienci firmy mogą polegać na jej ponad 50-letnim doświadczeniu.

Wkrótce podpisane będzie wiążące, trójstronne porozumienie między partnerami. Dotyczyć ma uruchomienia specjalności kształcenia techników mechatroników w Branżowej Szkole I Stopnia nr 2, działającej w legnickim Zespole Szkół Samochodowych. Ten profil łączy mechanikę z informatyką i automatyką. Zajęcia szkoleniowe i praktyczne odbywać się będą na terenie firmy patronackiej. Korzystać z nich będzie około 20 uczniów.

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 24.09.2019 | Wyświetleń: 465
Powrót na listę aktualności

Zobacz także