Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Piękny jubileusz miłości. Złote gody na 20 par

Piękny jubileusz miłości. Złote gody na 20 par
15.10.2018

W piątek (12 października)) w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej odbyła się uroczystość Złotych Godów. 20 par, które minimum 50 lat są już w związku, odebrały odznaczenia przyznawane przez prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Medale wręczał prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. – To piękne jubileusze, świadczące o państwa miłości, przywiązaniu i wzajemnym szacunku. Jesteście wzorem dla młodszych pokoleń, które wychowywaliście własnym przykładem, pracą dla rodziny i miasta oraz postawą moralną - powiedział Tadeusz Krzakowski.

Szczęśliwym i wzruszonym parom towarzyszyły rodziny i przyjaciele, którzy odśpiewali jubilatom gromkie sto lat.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali: Krystyna i Edward Gargasiowie (55 rocznica – Szmaragdowe Gody) oraz jubilaci obchodzący Złote Gody: Marianna i Waldemar Diugowie, Helena i Stanisław Szuwartowie, Alina i Waldemar Carbuchowie, Krystyna i Jan Waluśkiewiczowie, Janina i Zbigniew Bochnakowie, Zofia i Franciszek Wajsowie, Helena i Kazimierz Łatyszkiewiczowie, Eugenia i Janusz Lewandowscy, Zofia i Stanisław Zielińscy, Anna i Marian Lalewiczowie, Gertruda i Zdzisław Piętowie, Krystyna i Józef Bukalscy, Alicja i Marian Skałeccy, Józefa i Józef Gulanowscy, Anna i Julian Krakowiakowie, Elżbieta i Zbigniew Surdykowie, Rozalia i Bernard Wasilewscy, Irena i Tadeusz Chabeccy, Filipina i Henryk Stochniałkowie.

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 15.10.2018 | Wyświetleń: 539
Powrót na listę aktualności

Zobacz także