Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Pierwsze takie spotkanie wigilijne

Pierwsze takie spotkanie wigilijne
24.12.2008


            Kilkaset osób skorzystało wczoraj (23 grudnia br.) z zaproszenia JE Biskupa Legnickiego Stefana Cichego i Prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego, biorąc udział w pierwszym tak wielośrodowiskowym opłatkowym spotkaniu świąteczno-noworocznym. Do Centrum Spotkań im. Jana Pawła II przy Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy przybyli reprezentanci licznych grup społeczno-zawodowych, przedsiębiorstw, stowarzyszeń i organizacji, służb mundurowych, samorządu miasta i ziemi legnickiej oraz duchowni różnych wyznań.

Obecni byli także: pierwszy Biskup Legnicki Tadeusz Rybak, Kanclerz Kurii Biskupiej ks. Józef Lisowski, który prowadził spotkanie, Posłowie Marzena Machałek i Piotr Cybulski oraz Sławomir Najniger – Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska.

Prezydent Tadeusz Krzakowski, dziękując zebranym za bardzo udaną w mijającym roku współpracę wielu środowisk dla dobra miasta i jego mieszkańców, podkreślił rosnące znaczenie Legnicy oraz naszego subregionu na Dolnym Śląsku i w kraju. Życzył, by nadchodzący rok przyniósł wszystkim spełnienie zamiarów i oczekiwań w działalności publicznej, życiu zawodowym oraz osobistym. Wyraził nadzieję na wspólne działanie w duchu porozumienia i zgody.

Biskup Stefan Cichy wysoko ocenił duszpasterski dorobek 2008 roku na terenie Diecezji Legnickiej. Mówił o rozwoju Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie oraz trwających pracach I Synodu Diecezjalnego. Zapowiedział, że po trwającym prawie rok oczekiwaniu na nowego Biskupa Pomocniczego dzisiaj (24 grudnia), w Wigilię Bożego Narodzenia, ogłoszona zostanie nominacja następcy Biskupa Stefana Regmunta, który wcześniej pełnił tę godność, a obecnie jest Ordynariuszem Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Życzył wszystkim zdrowia, dobra w rodzinach, w pracy, mieście, regionie, a następnie poświęcił opłatki, którymi – składając sobie życzenia – łamali się obecni na sali.

Z koncertem polskich kolęd wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Legnica”, a rozmowom przy wigilijnych stołach towarzyszyła muzyka w wykonaniu kwintetu Benedykta Ksiądzyny.

 

Opublikował: urzad_miasta_l | Dodano: 24.12.2008 | Wyświetleń: 283
Powrót na listę aktualności

Zobacz także