Pieśni i arie patriotyczne na 100-lecie niepodległości

Pieśni i arie patriotyczne na 100-lecie niepodległości
14.06.2018

Muzeum Miedzi zaprasza w sobotę, 16 czerwca na godz. 20.00, do Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej (ul. Chojnowska 2) na koncert zorganizowany dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Gwiazdą wieczoru będzie Adriana Ferfecka, legniczanka, absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy, obecnie śpiewająca na prestiżowych scenach operowych w całej Europie. Artystka na co dzień występuje w Berlinie, Wenecji i Rzymie. W rodzinnym mieście, dla legnickiej publiczności wykona znane pieśni patriotyczne polskich kompozytorów, m.in.: Białe róże, My, pierwsza brygada, O mój rozmarynie, Marsz strzelców, Warszawianka.

W drugiej części koncertu Ferfecka wystąpi w repertuarze operowym, wykonując arie z dzieł Giacomo Pucciniego, Giuseppe Verdiego, Gioacchino Rossiniego, Georgesʹa Bizeta.

Przy fortepianie zasiądzie Mischa Kozłowski, młody polski muzyk, który od lat z powodzeniem występuje jako solista i kameralista w salach koncertowych Europy, Japonii czy Chin.

Adriana Ferfecka jest zdobywczynią pierwszych nagród w licznych konkursach o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym (Austria, Rumunia, Niemcy, Włochy). Za swoje osiągnięcia artystyczne otrzymała stypendium prezydenta miasta Legnicy, nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendium fundacji Pawła Jurosa.

Współpracuje z wybitnymi reżyserami (D. Michieletto, D. Hermann, O. Tamdberg, J.P. Gloger, R. Schwab i inni) oraz dyrygentami: S.Montanari, J. Maksymiuk, M. Albrecht, D. Runnicles, A. Battistoni.

Bilety w cenie 20 zł są do nabycia w kasie Muzeum Miedzi, również w dniu koncertu.

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 14.06.2018 | Wyświetleń: 201
Powrót na listę aktualności

Zobacz także