Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Podarowaliśmy egzotyczne rośliny i ławki legnickiemu szpitalowi

Podarowaliśmy egzotyczne rośliny i ławki legnickiemu szpitalowi
24.09.2020
Podarowaliśmy egzotyczne rośliny i ławki legnickiemu szpitalowi

Egzotyczne rośliny z naszej palmiarni ozdobiły plac przed oddziałem zakaźnym legnickiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

- Wiemy jak ważną pracę wykonują medycy, dlatego chcemy podzielić się roślinami z ogrodów tematycznych palmiarni – mówi Henryka Zdziech, ogrodnik miejski. – Przekazaliśmy również ławki pochodzące z demontażu na terenie parku i wykonaliśmy  pielęgnację i cięcia sanitarne drzew i krzewów rosnących w pobliżu SORu.

Różne odmiany traw ozdobnych, runianki japońskiej, hedery helix, liliowców, trzmielin zostały posadzone dziś (24 września) przez ogrodników w specjalnie przygotowanych donicach, ustawionych na patio.

Przypomnijmy, że w połowie września oddział zakaźny otrzymał także ozdobne rośliny z palmiarni. Szpitalne korytarze oraz sale ozdobiły pochodzące z palmiarni egzotyczne rośliny takie, jak: palma, aspidistra wyniosła, draceny, begonie, maranty, paprocie i trawy ozdobne.

Obecnie w palmiarni trwają prace modernizacyjne, a większość roślin na ten czas została wyniesiona do pawilonu technologicznego, gdzie zespół ogrodników zajmuje się ich pielęgnacją i rozmnażaniem. I właśnie pochodzące z tej kolekcji okazy przekazane zostały szpitalowi.

Natomiast nowe ławeczki pochodzą z francuskiej części parku Miejskiego, gdyż zaprojektowano już w tym miejscu innego rodzaju aranżacje i małą architekturę.

 

 

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 24.09.2020 | Wyświetleń: 156
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.