Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Podpisaliśmy Deklarację Katowicką. Walczymy przeciwko zmianom klimatu

Podpisaliśmy Deklarację Katowicką. Walczymy przeciwko zmianom klimatu
06.12.2018

Legnica jest jednym polskich miast, która podpisała Deklarację Katowicką, tym samym przystępując do ONZ-owskiej platformy internetowej na rzecz klimatu NAZCA (Non-State Aktor Zone for Climate Action). Rejestrowane są na niej przedsięwzięcia ponad tysiąca regionów, miast, firm i społeczności obywatelskich, służące ochronie klimatu.

Deklarację podpisała w środę (5 grudnia) wiceprezydent Jadwiga Zienkiewicz podczas Szczytu Klimatycznego Narodów Zjednoczonych COP 24 w Katowicach.  

Przystąpienie do platformy oznacza konkretne działania służące m.in. redukcji emisji dwutlenku węgla, walce ze smogiem. wykorzystywaniu odnawialnej i przystępnej cenowo energii, zrównoważonemu i efektywnemu transportowi, infrastrukturze i usługom. 

Przypomnijmy, że nasze miasto jest jednym z 44 krajowych uczestników projektu pn. Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu. To jedyna taka inicjatywa w Europie. Konkretne zalecenia dla poszczególnych miast, wynikające z analiz i prac specjalistów, przygotowane będą na przełomie 2018-2019 roku i przedstawione władzom miast. Wyznaczą one strategię działań do roku 2030.

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 06.12.2018 | Wyświetleń: 182
Powrót na listę aktualności

Zobacz także