Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Podpisano umowę z wykonawcą przebudowy Placu Słowiańskiego

Podpisano umowę z wykonawcą przebudowy Placu Słowiańskiego
12.05.2022
Podpisano umowę z wykonawcą przebudowy Placu Słowiańskiego

Dziś (12 maja) w Ratuszu podpisana została  umowa  z  wykonawcą(konsorcjum firm Budrim (lider) i Rotomat)  rewitalizacji Placu Słowiańskiego. Legnica z Rządowego Programu Polski Ład otrzymała na dofinansowanie tej inwestycji 23 mln zł 750 tys. zł.

Plac Słowiański jest jednym z najważniejszych miejsc w Legnicy. Jego rewitalizacja i zagospodarowanie wraz z rozbudową ulic przyległych obejmie, budowę ronda, przebudowę dwóch przystanków, czy też miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji powstanie węzeł przesiadkowy komunikacji miejskiej i międzygminnej. Zbudowane zostaną ścieżki rowerowe, zmodernizowane nawierzchnie ciągów pieszych, przebudowane przejście podziemne wraz z budową wind, a także nowe oświetlenie, mała architektura, zieleń. Zamówienie nie obejmuje budowy pomnika Henryka Pobożnego i fontanny typu „mokry chodnik”.

Przypomnijmy, że w drugim przetargu na rewitalizację Placu Słowiańskiego wpłynęła oferta konsorcjum firm Budrim (lider) i Rotomat opiewająca na kwotę 29 mln 766 tys. zł. Była więc wyższa o ok. 4,5 mln niż miasto przeznaczyło w budżecie na tę inwestycję.  Korekta budżetu pozwoliła  na rozstrzygnięcie przetargu i wykorzystanie  dofinansowania tej inwestycji w wysokości 23 mln zł 750 tys. zł z Rządowego Programu Polski Ład.

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 12.05.2022 | Wyświetleń: 308
Powrót na listę aktualności

Zobacz także