Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Podróż śladami magii i historii

Podróż śladami magii i historii
10.05.2017

W najbliższą niedzielę (14 maja) zapraszamy na drugi legnicki spacer miejski z cyklu Magiczna Legnica Tour.  W podróż śladami magii i historii wyruszymy wraz z Rogerem Piaskowskim i Wojciechem Morawcem o godz.15.00.  Zbiórka przed Galerią Piastów.

Na trasie niedzielnego spaceru  (nazwanego „dochodzeniem”) poznamy kolejne zabytki architektury: Kościół Mariacki, Zamek Piastowski i jego otoczenie, które stały się „bohaterami” obrazów Jarosława Jaśnikowskiego i tegorocznego Kalendarza Miejskiego LEGNICA 2017.

Ich historię przedstawią Roger Piaskowski - historyk i krytyk sztuki  oraz Wojciech Morawiec, fotograf, znawca dziejów miasta i architektury.

Imprezie towarzyszyć będą niespodzianki kulinarne i inne . Tym razem zapraszamy na kaszę ze skwarkami, prezentację magicznych strojów Teatru Avatar oraz pokaz tańców średniowiecznych, które zaprezentuje Zespół Tańca Dawnego „Damy i Kawalerowie Akademii Rycerskiej”.

Magiczna Legnica Tour jest przedsięwzięciem służącym popularyzacji regionalnego dziedzictwa kulturowego w formie turystyki miejskiej. To publiczne działanie edukacyjne oparte na formie storytellingu (gawędziarstwo), którego celem jest przekaz treści nawiązujących do historii miasta i wyjątkowych dzieł architektury.

Scenariusz obejmuje trzy godzinne spacery miejskie po Legnicy (nazwane dochodzeniami) organizowane raz w miesiącu, których trasę wyznaczają zabytki architektury omawiane i prezentowane przez prowadzącego na podstawie obrazów Jarosława Jaśnikowskiego, zamieszczonych w Kalendarzu Miejskim 2017. Spacerom towarzyszą niespodzianki i atrakcje służące promocji legnickich inicjatyw kulturalnych.

 Pierwszy spacer z tego cyklu odbyliśmy 23 kwietnia. Ostatni odbędzie się 18 czerwca.

Opublikował: zmulek_l | Dodano: 10.05.2017 | Wyświetleń: 597
Powrót na listę aktualności

Zobacz także