Pomagaliśmy biało-czerwonym w rodzinnej strefie kibicowania

Pomagaliśmy biało-czerwonym w rodzinnej strefie kibicowania
20.06.2018
Pomagaliśmy biało-czerwonym w rodzinnej strefie kibicowania

We wtorek (19 czerwca) na legnickim Rynku rozpoczęło się rodzinne kibicowanie polskiej reprezentacji podczas Mistrzostw Świata 2018 w Rosji pod hasłem #LegnicaKibicuje.

Zainteresowanie było duże, dzieciaki z rodzicami chętnie uczestniczyli w zaproponowanych atrakcjach. Specjalnie na tę okazję przygotowano strefę animacji dla najmłodszych legniczan. Wiktor Czepułkowski z ośrodka Kibice Razem zagrzewał wszystkich do kibicowania i brania udziału w konkursach związanych z tematyką piłkarską. Dzieci mogły skorzystać z darmowych dmuchańców, w tym dmuchanego boiska piłkarskiego i stołów do gry w piłkarzyki. Animatorzy malowali twarze w kolorach flagi narodowej, prowadzili kącik plastyczny, bawili najmłodszych pokazem wielkich baniek mydlanych.

Strefę rodzinnego kibicowania odwiedziły też maskotki Lwa Miedziaka i Kibica Miedzi Legnica oraz postacie bajkowe z legnickim Julkiem na czele. Dzieciaki były zachwycone. Natomiast rodzice w spokoju mogli oglądać mecz w pobliskich restauracjach i pubach.

Do kibicowania zagrzewał mieszkańców także prezydent Tadeusz Krzakowski: - Mam nadzieje, że strefa rodzinnego kibicowania spełni swoją rolę. Rodzice i ich pociechy będą mogli cieszyć się tutaj swoją obecnością.  

Następne wspólne kibicowanie czeka nas w niedzielę, 24 czerwca. Podczas meczu Polska-Kolumbia, w trakcie Święta Legnicy, na byłym lotnisku działać będzie największa strefa kibica w regionie.

Kolejne zagrzewanie do walki w rodzinnej strefie kibica odbędzie się 28 czerwca, ponownie na Rynku.

W organizację strefy rodzinnego kibicowania włączyły się LCK, OSiR, Hotel Qubus, Galeria Piastów, MKS Miedź Legnica, ośrodek Kibice Razem, Klub Kibiców Niepełnosprawnych, wolontariat, lokale gastronomiczne i inni.

 

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 20.06.2018 | Wyświetleń: 265
Powrót na listę aktualności

Zobacz także