Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Pomoc dla seniora. Wolontariusze zrobią zakupy i wyprowadzą psa

Pomoc dla seniora. Wolontariusze zrobią zakupy i wyprowadzą psa
27.11.2020

Stowarzyszenie Spynacz oraz  Hufiec ZHP Legnica im. Janusza Korczaka wracają z akcją Pomoc dla seniora, pod patronatem Centrum Wolontariatu Miejskiego TEAMLegnica.

Pomoc skierowana jest do osób starszych, samotnych i schorowanych mieszkających w naszym mieście, które nie są pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.  Podobnie jak wiosną wolontariusze będą robili zakupy tym osobom, które zgłoszą się o pomoc. Mogą również wyprowadzić psa na spacer lub wybrać leki z apteki.

Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 602 184 458, od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 18.00. W tygodniu paczki można zamówić dwukrotnie. Senior zapłaci za nią przy odbiorze wolontariuszowi.

- W tej akcji to Państwo składacie telefonicznie zamówienie. I na podstawie tego zamówienia zostanie dostarczona paczka. Żaden nasz wolontariusz nie zapuka do Państwa drzwi, oferując taką usługę przed złożeniem zamówienia – informują organizatorzy.

Jednak aby mogli dotrzeć do wszystkich potrzebujących, potrzebni są nowi wolontariusze. Jeśli masz czas i możliwość zrobienia zakupów lub wyprowadzenia  psa na spacer to zgłoś się jako wolontariusz pod nr telefonu 602 184 458.

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 27.11.2020 | Wyświetleń: 383
Powrót na listę aktualności

Zobacz także