Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Posłuchaj co powiedzą młodzi o swojej sztuce w Galerii Sztuki

Posłuchaj co powiedzą młodzi o swojej sztuce w Galerii Sztuki
20.01.2022
Posłuchaj co powiedzą młodzi o swojej sztuce w Galerii Sztuki

Galeria Sztuki (plac Katedralny 1)  zaprasza  w piątek (21.stycznia) na wykład Kamy Wróbel „Co mówią młodzi? O współczesnej sztuce młodego pokolenia w Polsce”. Początek godz.17.00.

Kama Wróbel jest dyrektorką programową OP ENHEIM – przestrzeni dla kultury, mieszczącej się w historycznej kamienicy na placu Solnym we Wrocławiu. Dyskusja towarzyszy kończącej się wystawie 30. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2021.

Kama Wróbel zawodowo zajmuje się analizą zjawisk na rynku sztuki oraz wystawiennictwem. Jako kuratorka zorganizowała szereg wystaw w takich miejscach jak: Galeria Fotografii Prospero (Lublin), Galeria Sztuki Współczesnej Platon i Centrum Kultury Agora (Wrocław). Brała udział w konferencjach naukowych, a teksty jej autorstwa publikowane są na portalach o tematyce artystycznej oraz w kwartalniku kulturalno-artystycznym FORMAT. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na nowoczesnych praktykach komunikacji wizualnej i obszarze sztuki nowych technologii.

Jako dyrektorka programowa OP ENHEIM czuwa nad realizacją celów instytucji, do których należy wspieranie sztuki współczesnej przez rozwój sieci współpracy z instytucjami we Wrocławiu, Berlinie i w innych krajach europejskich.

Dedykowany absolwentom wyższych uczelni artystycznych Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE Galeria Sztuki w Legnicy organizuje od 1991 roku. To jeden z najstarszych tego typu konkursów w Polsce, którego celem jest zarówno wsparcie młodych artystów na początku ich drogi twórczej oraz ukazanie szerokiego spektrum najciekawszych zjawisk, trendów i kierunków rozwoju współczesnego malarstwa polskiego. W 30. edycji Przeglądu po najwyższy laur sięgnął Łukasz Jankowicz (Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie). Pokonkursową ekspozycję oglądać można jeszcze tylko do niedzieli 23.01.w godzinach 12.00-18.00. Wstęp wolny.

 

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 20.01.2022 | Wyświetleń: 284
Powrót na listę aktualności

Zobacz także